Опитування проводилося з 7 по 15 жовтня 2005 року в усіх областях України, АР Крим та місті Києві. Всього опитано 2117 респондентів віком від 18 і старше. Стандартні відхилення при достовірних 95 відсотках і співвідношенні змінних. Від 0,1 : 0,9 до 0,5 : 0,5 становлять 1,31-2,16 відсотка. Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв 'ю за місцем проживання респондента ,, віч-на-віч ". Рівень досягнення респондентів - 76,1%. Опитування проводилося у 133 населених пунктах: 72 містах та 61 сільському населеному пункті.
Результати проведеного дослідження дають підстави стверджувати, що в українському суспільстві існує дуже недовірливе ставлення до спроможності забезпечити демократичну процедуру проведення виборів. Дві третини виборців (60%) вважають, що політична боротьба під час майбутньої передвиборної кампанії буде вестись переважно нечесно і підступно, і лише 19% вважають, що політична боротьба буде чесною та коректною (див. табл. 1). Ці дані виглядають доволі песимістично, до того ж якщо порівняти їх із даними річної давності, то ми зможемо побачити що вони вкрай подібні очікуванням, поширеними перед останніми президентськими виборами.
Так само, як і тоді більше половини виборців (58%) вказали, що результати майбутніх виборів будуть сфальсифіковані: 18% "впевнені, що так буде" та 40% заявили, що результати "скоріше за все будуть сфальсифіковані" (див. табл. 2).
Таблиця 1. "Як Ви вважаєте, політична боротьба під час майбутньої передвиборної кампанії буде вестись переважно коректними, чесними методами, чи навпаки, нечесно і підступно?",
|
Таблиця 2. "Як Ви вважаєте, наскільки ймовірно, що результати майбутніх виборів президента України будуть сфальсифіковані?", %
|
Соціальний моніторинг"Український інститут соціальних досліджень”
„Український вибір”