• Головна / Main Page
 • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Україна підписала безпекові угоди з Ісландією і Норвегією: що це означає?

  Опубликовано: 2024-06-03 18:00:38

  Україна встановила нові важливі зв'язки в міжнародній політиці, підписавши безпекові угоди з Ісландією та Норвегією, наслідуючи приклад Швеції. Угоди, які підписав президент України Володимир Зеленський 31 травня, спрямовані на зміцнення оборонної та соціально-економічної інфраструктури країни.

  Згідно з угодою між Україною та Ісландією, остання зобов'язалася надавати щорічну фінансову допомогу у розмірі не менше 30 мільйонів доларів США протягом 2024–2028 років. Ця підтримка включає закупівлю та постачання оборонних матеріалів, а також співпрацю в галузі розвитку оборонної промисловості.

  Окрім фінансової підтримки, Ісландія також зобов'язалася транспортувати в Україну військові вантажі та обладнання від союзників по НАТО, використовуючи власні вантажні літаки. Особлива увага приділятиметься підтримці жінок у Збройних Силах України.

  Угода також включає зобов'язання Ісландії підтримувати українську формулу миру, санкції проти Росії, а також відшкодування збитків та притягнення агресора до відповідальності. Документ передбачає ініціативи зі зміцнення соціальної та цивільної інфраструктури, особливо в сферах освіти та енергетичної безпеки.

  Ці угоди стали важливим кроком для України в забезпеченні безпеки та розвитку в умовах глобальної нестабільності, підкреслюючи міжнародну підтримку країни в її зусиллях захисту національних інтересів та миру.

  e-news.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.