• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Президент Литви пояснив, чому країна відмовляється від електроенергії з Білоруської АЕС
  Опубликовано: 2021-02-16 17:00:11

  Литва не стане закуповувати електроенергію, вироблену атомною електростанцією, побудованої Білоруссю біля литовського кордону і в 50 км від Вільнюса (БілАЕС), так як вважає станцію небезпечною. Про це заявив у понеділок президент балтійської республіки Гітанас Науседа литовському телеканалу TV3, пише УНН.

  Деталі

  На його думку, культура експлуатації БілАЕС "нижче всякого рівня". "Абсолютно ігноруються вимоги рекомендацій за результатами стрес-тестів, процес штучно прискорюється за рахунок безпеки", - сказав Науседа. Він вважає, що в таких умовах нормальні контакти неможливі. "Тим більше говорити про закупівлю електроенергії з такої станції просто непристойно", - повідомив президент.

  Політичні рішення про бойкот електроенергії, виробленої атомною електростанцією, необхідно якомога швидше перевести в технічну площину, заявив Гітанас Науседа. Привітання голови республіки з річницею створення громадського руху з протидії створення БілАЕС розмістила в понеділок на своєму сайті пресслужба глави держави.

  "Політичні домовленості з сусідніми Латвією і Естонією про відмову від електроенергії небезпечної атомної станції в Островці (БілАЕС побудована в Гродненській області поруч з містом Островець) повинні якомога швидше знайти технічний характер", - наводяться в повідомленні слова президента.

  Він закликав відповідальні інстанції до координації зусиль і більшої активності в цьому напрямку. "Міністри енергетики і закордонних справ (Литви) повинні діяти спільно для прийняття країнами Балтії необхідних рішень", - сказав Науседа.

  Контекст

  У Вільнюсі вважають, що БілАЕС зводилася з порушеннями міжнародних вимог у сфері ядерної енергетики. Парламент Литви оголосив станцію загрозою національній безпеці і заборонив закупівлю та експортний пропуск через свої мережі її електроенергії.

  Олексій Супрун

  Источник: УНН

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.