• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • США розслідують, яким чином західні компоненти потрапляють до іранських дронів – CNN

    Опубликовано: 2022-12-23 12:40:59

    Адміністрація президента США Джо Байдена створила робочу групу для розслідування того, як американські та західні компоненти, включно з мікроелектронікою американського виробництва, потрапляють у безпілотники іранського виробництва, які Росія використовує проти України. Про це повідомляє CNN із посиланням на кількох офіційних осіб.

    США ввели жорсткі санкції проти Ірану, але з'явилися докази, які свідчать, що Тегеран отримує безліч комерційно доступних технологій.

    Минулого місяця британська організація Conflict Armament Research вивчила кілька безпілотників, збитих в Україні, і виявила, що 82% їх компонентів було вироблено американськими компаніями.

    Серед компонентів, виявлених у деяких безпілотниках, – процесори виробництва технологічної компанії Texas Instruments з Далласа, а також двигуни виробництва канадської компанії Bombardier Recreational Products. Обидві компанії засудили будь-яке використання їхніх технологій у незаконних цілях.

    Розслідування активізувалося останніми тижнями на тлі отриманої США розвідувальної інформації про те, що Кремль готується відкрити власний завод з виробництва безпілотників на території Росії в межах угоди з Іраном.

    За інформацією CNN, Іран уже почав передавати креслення та компоненти для безпілотників до Росії.

    У робочій групі Білого дому беруть участь Міністерство оборони США, міністерства юстиції, торгівлі та казначейство. За словами високопосадовця адміністрації, ці зусилля контролюються Радою національної безпеки Білого дому в межах більш масштабного "цілісного підходу" до відносин з Іраном.

    Співробітники Конгресу повідомили CNN, що вони сподіваються, що робоча група надасть законодавцям список американських компаній, чиє обладнання використовується в безпілотниках, щоб досягти більшої відповідальності.

    Робоча група також має координувати свої дії з союзниками, оскільки компоненти, які використовуються у безпілотниках, не обмежуються американськими. Розслідування Conflict Armament Research виявило, що "понад 70 виробників із 13 різних країн" виробляли компоненти для іранських безпілотників.

    Згідно з дослідженням, опублікованим минулого місяця вашингтонським Інститутом науки і міжнародної безпеки, Іран також може придбати майже точні копії західних компонентів у Китаю. "Китай відіграє більш важливу роль, ніж передбачалося раніше, у наданні Ірану можливостей для виробництва та постачання безпілотників російським силам", – йдеться у звіті.

    За словами офіційних осіб, немає жодних доказів того, що будь-яка із західних компаній свідомо експортує свої технології для використання у безпілотниках.

    Іран також використовує підставні компанії для купівлі у США та ЄС обладнання, яке може мати подвійне призначення. Це робить моніторинг ланцюжка постачання складним завданням, хоча експерти кажуть, що американські та європейські компанії могли б робити набагато більше, щоб відстежувати, куди йде їхня продукція.

    Вадим Ребрина

    ЛIГАБiзнесIнформ

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.