• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Забруднення спричиняє 10% випадків раку в Європі - звіт
  Опубликовано: 2022-06-28 17:00:03

  Вплив забруднення повітря, радіоактивного радону, ультрафіолетового випромінювання, азбесту, деяких хімікатів та інших забруднюючих речовин спричиняє понад 10 відсотків усіх випадків раку в Європі, йдеться у звіті Європейського агентства з навколишнього середовища (EEA), пише УНН з посиланням на EUobserver.

  Деталі

  З більш ніж трьома мільйонами нових пацієнтів та 1,3 мільйонами смертей щороку рак став одним з основних пріоритетів Європейської комісії з охорони здоров'я, що спонукало до представлення законодавчих пропозицій щодо скорочення забруднення повітря та води.

  Очільник EEA Ганс Бруйнінкс сказав, що скорочення забруднення стане "ефективною інвестицією" у добробут громадян.

  Забруднення повітря саме по собі є причиною близько одного відсотка всіх випадків раку, зокрема раку легенів, і близько двох відсотків усіх смертей від раку в Європі. Але нещодавні дослідження також виявили зв'язок між тривалим впливом твердих частинок (тип забруднювача повітря) та лейкемією, повідомляє EEA.

  У той час як ЄС встановив юридично обов'язкові стандарти якості повітря для боротьби із забрудненням повітря у 2015 році, переважна більшість населення Європи, як і раніше, піддається впливу концентрацій забруднювачів повітря, що перевищують міжнародні рекомендації ВООЗ щодо якості повітря. Наразі щодо 18 держав-членів триває 29 процедур щодо порушень за недотримання чинних правил ЄС щодо якості повітря. Підраховано, що скорочення забруднення повітря до рекомендованих ВООЗ рівнів у ЄС може запобігти 51 213 передчасним смертям щорічно.

  Проте інші чинники у довкіллі також пов'язані з раком.

  Вплив токсичних викидів радону в будинках пов'язаний з двома відсотками випадків раку, у той час як ультрафіолетове випромінювання, яке переважно випромінюється сонцем, за оцінками, є причиною до чотирьох відсотків усіх випадків захворювання в Європі. І EEA зазначає, що підвищення температури, пов'язане зі зміною клімату, може спонукати людей проводити більше часу на відкритому повітрі. "Без додаткових профілактичних заходів підвищення рівня ультрафіолетового випромінювання в Європі, ймовірно, призведе до зростання захворюваності на рак шкіри", - попередило агентство.

  Вплив азбесту та деяких хімічних речовин, таких як ПФАС та небезпечні пестициди, також перераховані EEA як фактори ризику розвитку раку. За оцінками, на частку азбесту припадає 55-88% усіх випадків раку легенів, пов'язаних із роботою. Так само у значній частині випадків впливу хімічних речовин піддаються на робочому місці — за оцінками, близько 17% працівників ЄС зазнають впливу небезпечних хімічних речовин не менше чверті свого робочого часу.

  Доповнення

  Загалом у ЄС, як повідомляється, щорічно виробляється та споживається 34 мільйони токсичних хімічних речовин.

  Юлія Шрамко

  Джерело: УНН

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

  04 авг, 12:30

  01 авг, 14:00

  27 июл, 17:30

  27 июл, 09:30

  25 июл, 09:15

  22 июл, 10:00

  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.