• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Офіційно. Барбадос вийшов з-під корони Єлизавети ІІ
  Опубликовано: 2021-11-30 14:45:39

  Острівна держава Барбадос офіційно стала республікою і вийшла з-під корони королеви Великої Британії Єлизавети ІІ. Про це повідомляє Reuters.

  Острів був колонією Великої Британії з XVII століття, в 1966 він здобув незалежність, але формальною главою держави залишалася Єлизавета II. Перехід до нової форми правління відбувся опівночі з 29 на 30 листопада. Цей процес супроводжувався святкуваннями з піснями, танцями та салютами у центрі Бриджтауну, столиці Барбадосу.

  "Ми, народ, маємо дати Республіці Барбадос її дух і сутність. Ми маємо сформувати його майбутнє. Ми – хранителі один одного та своєї нації. Ми – народ Барбадосу", – заявила президентка Сандра Мейсон, перша президентка острова.

  На церемонії був присутній британський принц Чарльз, він привітав народження республіки та визнав жахи работоргівлі.

  "Створення цієї республіки знаменує новий початок. У похмурі дні нашого минулого і жахливі звірства рабства, які назавжди заплямували нашу історію, люди цього острова прокладали свій шлях із надзвичайною стійкістю", – сказав він.

  Єлизавета II направила послання Мейсон, в якому заявила, що острівний народ займає особливе місце в її серці, передає The Guardian.

  "Я сподіваюся на продовження дружби між нашими двома країнами та народами… Святкуючи цей знаменний день, я посилаю вам і всім барбадосцям найтепліші та найдобріші побажання щастя, миру та процвітання", – заявила королева Великої Британії.

  У виданні ж зазначають, що Єлизавета II останнього разу знімалася з посади глави держави в 1992 році, коли Маврикій проголосив себе республікою. За рішенням Барбадоса уважно стежитимуть інші члени країн Співдружності, особливо в Карибському басейні, вважають журналісти.

  Марк Сировой

  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.