• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Лідери закликали одне одного врятувати планету
  Опубликовано: 2021-11-02 14:00:10

  На відкритті у Глазго головної світової конференції з клімату COP26 глави держав та урядів звернулися один до одного із закликом врятувати планету та людство. Про це повідомляє rfi.

  Конференцію відкрив прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. Він порівняв боротьбу зі змінами клімату зі спробами Джеймса Бонда врятувати світ. "Ми, мої колеги, світові лідери, сьогодні перебуваємо приблизно у тому ж становищі, що й Джеймс Бонд. Трагедія у тому, що це не фільм", – заявив Джонсон. Однак, за його словами, врятувати світ можливо. "Так, це буде складно. Так, ми зможемо це зробити, тож за роботу", – сказав він.

  Генсек ООН Антоніу Гутерріш закликав світових лідерів "врятувати людство" та припинити "рити власні могили". "Настав час сказати "досить", – заявив він.

  "Досить знищувати біорізноманіття. Досить вбивати самих себе вуглецями. Досить поводитися з природою, як із туалетом. Досить палити, свердлити і добувати все глибше і глибше", – сказав Гутерріш.

  Президент Франції Емманюель Макрон закликав усі країни прагнути досягнення заявленої мети: стримати нагрівання планети в межах 1,5 градусів за Цельсієм. Він зазначив, що Франція, Велика Британія та Євросоюз уже взяли на себе це зобов'язання.

  Крім того, французький лідер виступив із закликом до міжнародної солідарності. "Ми всі пережили це під час пандемії: ми не можемо протистояти міжнародним викликам, якщо ми не виступатимемо скоординовано", – сказав він.

  "Першими з наслідками кліматичної кризи стикаються найбідніші країни. (...) Усі розвинені економіки світу мають однаково брати участь [у боротьбі зі змінами клімату], всі ми повинні знайти способи, щоб найбагатші країни посилили [свою участь у цій боротьбі]", – зазначив Макрон.

  Президент США Джо Байден назвав боротьбу зі змінами клімату "моральною та економічною необхідністю". За його словами, серйозні зусилля, необхідні для цієї боротьби, насправді є "неймовірною нагодою" для світової економіки. "Всередині катастрофи, що підступає, ховається неймовірна можливість, і не тільки для США, але і для всіх нас", – підкреслив глава Білого дому.

  Байден також вибачився за дії свого попередника Дональда Трампа, який вивів США з Паризької угоди щодо клімату. Джо Байден повернув Сполучені Штати до Паризької угоди — це була одна з його перших дій на посаді президента.

  ДОВІДКА. Паризьку угоду підписали 197 країн у грудні 2015 року. Мета документа – не допустити підвищення середньої температури на планеті до 2100 року більш ніж на два градуси Цельсія у порівнянні з доіндустріальною епохою, яка завершилася в XIX столітті. Документ набрав чинності 4 листопада 2016 року.
  Британський натураліст сер Девід Аттенборо закликав делегатів саміту "перетворити трагедію на тріумф" і зайнятися проблемою зміни клімату, повідомляє ВВС.

  У палкій промові, що викликала загальні овації, він сказав, що доля майбутніх поколінь має дати делегатам імпульс "переписати нашу історію".

  Вадим Ребрина

  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.