• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Світу загрожує глобальна водна криза на тлі змін клімату – ООН
  Опубликовано: 2021-10-06 14:30:32

  Світ може зіткнутися з глобальною водною кризою на тлі загроз, пов'язаних зі змінами клімату. Про це йдеться у звіті Всесвітньої метеорологічної організації (WMO), спецустанови ООН.

  У WMO відзначають, що у 2018 році близько 3,6 млрд осіб не мали належного доступу до води хоча б один місяць на рік. У міру зростання населення і глобального потепління на 2°C ця кількість може збільшитися до 5 млрд до 2050 року.

  За даними Організації, за останні 20 років наземні запаси води (обсяг всієї води на поверхні землі і під землею, включаючи вологість ґрунту, сніг і лід) скорочувалися на 1 см в рік. Ситуація ускладнюється тим, що лише 0,5% води на Землі придатні для використання.

  "Нам потрібно усвідомити, що насувається водна криза", – цитує АР Петтері Тааласа, генсека WMO.

  У звіті зазначено, що частота стихійних лих, пов'язаних з посухою, з 2000 року зросла на 29% порівняно з попередніми 20 роками. Найбільше жертв посух було в Африці, найбільший удар по економіці припав на Північну Америку, Азію і Карибський басейн.

  У звіті також зазначено, що за той же період на 134% зросла кількість стихійних лих, пов'язаних з повенями. Більшість смертей і економічних втрат припали на Азію.

  Серед рекомендацій WMO зазначено, що необхідно інвестувати в системи комплексного управління водними ресурсами, а також – в системи попередження про засухи або повені.

  Марк Сировой

  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.