Світ може зіткнутися з глобальною водною кризою на тлі загроз, пов'язаних зі змінами клімату. Про це йдеться у звіті Всесвітньої метеорологічної організації (WMO), спецустанови ООН.
У WMO відзначають, що у 2018 році близько 3,6 млрд осіб не мали належного доступу до води хоча б один місяць на рік. У міру зростання населення і глобального потепління на 2°C ця кількість може збільшитися до 5 млрд до 2050 року.
За даними Організації, за останні 20 років наземні запаси води (обсяг всієї води на поверхні землі і під землею, включаючи вологість ґрунту, сніг і лід) скорочувалися на 1 см в рік. Ситуація ускладнюється тим, що лише 0,5% води на Землі придатні для використання.
"Нам потрібно усвідомити, що насувається водна криза", – цитує АР Петтері Тааласа, генсека WMO.
У звіті зазначено, що частота стихійних лих, пов'язаних з посухою, з 2000 року зросла на 29% порівняно з попередніми 20 роками. Найбільше жертв посух було в Африці, найбільший удар по економіці припав на Північну Америку, Азію і Карибський басейн.
У звіті також зазначено, що за той же період на 134% зросла кількість стихійних лих, пов'язаних з повенями. Більшість смертей і економічних втрат припали на Азію.
Серед рекомендацій WMO зазначено, що необхідно інвестувати в системи комплексного управління водними ресурсами, а також – в системи попередження про засухи або повені.
Марк Сировой
e-news.com.ua