Переважна більшість інвесторів, навіть попри складне економічне становище в Україні, не хотіли б виводити свої активи з нашої держави, оскільки вважають її перспективною, багатою на ресурси та можливості державою. Однак вони скаржаться на корупцію та хабарництво, які і далі процвітають у дозвільних та контролюючих органах. Про такі висновки зі своєї зустрічі з групою німецьких бізнесменів розповів в ефірі радіо «Ера» президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах.
«Практично всі інвестори з-за кордону заявляють, що готові і далі працювати в Україні. Згідно з останніми опитуваннями, наприклад, 97% німецьких компаній, які працюють в Україні, готові продовжувати роботу у нас. Але ці відповіді були з певними зауваженнями: щоб інвесторам добре працювалося в Україні, потрібно забезпечити сприятливі умови роботи та рівноправної конкуренції, захистити їхні права, викорінити корупцію. Ці завдання наразі є над актуальними для нашого уряду. Адже один з найпотужніших засобів захисту України –- потужна економіка. Економічно слабкі держави не виграють війни», – вважає президент УСПП.
«Коли мова йде про загальнодержавне лихо – корупцію, то незалежно від посади і політичного кольору, всі повинні бути рівними перед законом і відповідати за свої дії. Наразі в Україні немає об’єктивних причин, які б перешкоджали подолати корупцію, здійснювати реформи, окрім єдиної - відсутність політичної волі та загальної мобілізації у владі», – вважає Анатолій Кінах.
Президент УСПП наголосив, що має бути напрацьована та реалізовуватися комплексна державна інвестиційна політика, в основі якої б лежав розвиток сучасних високих технологій.
«Саме інноваційна політика є одною з головних складових підвищення конкурентоздатності української економіки, особливо в умовах інтеграції країни в економічний простір Європи і світу, адже це неминуче збільшить конкуренцію для наших виробників. Досі в Україні реальні заходи, які створюють інвестиційну політику та стимули для розвитку економіки і модернізації, відсутні» – вважає президент УСПП.
Лише тісна співпраця з більш розвинутими закордонними партнерами, обмін досвідом та ідеями, довіра та інвестиційна підтримка дадуть нам змогу уникнути небезпечного скочування до сировинного типу економіки, будуть гарним стимулом для розвитку промисловості, переконаний А.Кінах.
e-news.com.ua