• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • В Киеве земля уходит из-под ног
  Опубликовано: 2014-05-31 00:12:41

  Дніпрові схили та київські узвози - майже чотири тисячі гектарів землі поступово сповзають. І якщо торік причиною масштабних зсувів було танення снігу, то цієї весни рушійною силою стали дощі. Комунальники наголошують: ситуація - жахлива, фінансування немає, а життя сотень людей - під загрозою.

  Це - Київ сьогодні. Земля йде з-під ніг. Зсувонебезпечною зоною вже визнали більше чотирьох тисяч гектарів. У п'яти районах столиці такі ділянки загрожують мешканцям.

  Це станція міської електрички та швидкісного трамваю Троєщина-2. Обабіч після кожної зливи глина повзе донизу. Ось тут вже дісталася паркану приватної садиби.

  - Сейчас укрепляем после позавчерашнего дождя, и стало все нормально.

  Комунальникам доводиться весь час стежити за станом схилів. Запевняють - небезпеки для пасажирів і потягів немає.

  Сергій Стасюк, комунальник:

  - Весенние дожди, которые часто идут, но опасного ничего нет, просто появляются ручейки, которые размывают песок, который еще не утрамбован. Никакой осадки платформы, никакой опасности ни для пассажиров, ни для поездов нет.

  Дванадцять зруйнованих гаражних приміщень, тони землі, зламані дерева… В Шевченківському районі сповзає гора Кудрявець. Мешканці ж чекають на допомогу влади.

  Павло Прядко, кореспондент:

  - На вулиці Кудрявській проблема з місця не зрушила, а ось земля з під ніг повільно, але зникає. Минулого року тут був небачуваного масштабу зсув, тоді у прірву полетіло кілька гаражів, а в житловому будинку, що знаходиться в кількох десятках метрів звідси, утворилася велика тріщина.

  Місцеві зізнаються: триповерхівка будь-якої миті може розвалитися. Схилу ніхто не укріплював. А тому люди й далі живуть у небезпеці й "чекають біля моря погоди".

  - Косметический был ремонт, а чтобы укрепить, то ничего не сделали.

  Василь Боковий, головний гідрогеолог КП "Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт":

  - Зсув грунтів продовжується, будинок номер 43 деформується, питання не вирішено, не було фінансування, не було ніяких робіт.

  У Києві дванадцять об'єктів мають статус надзвичайної ситуації. Ця триповерхівка одна з них. В управлінні, що провадить протизсувні підземні роботи, кажуть: усі небезпечні ділянки під постійним наглядом.

  Василь Боковий, головний гідрогеолог КП "Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт":

  - Не можна сказать, що боротьба із зсувами приносить свої результати, тому що кількість аварійних обєєктів збільшується, проте йде постійна експтлуатація протизсувних споруд, це дренажні штольні, галереї, підпірні стіни.

  Та запобігти зсуву ґрунту неможливо. Чимало залежить і від погодних умов. Цієї весни землю змивають рясні дощі. Саме травневі грози вже спричинили руйнування багатьох ділянок схилів. Проте фахівці запевнили: поки ситуація не катастрофічна. А прогнози синоптиків невтішні: влітку також будуть тривалі зливи.

  Павло Прядко, Юрій Нестеренко

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.