16 червня 2011, Київ. – 17 червня у світі відзначають День боротьби з опустелюванням та посухою – проблемами, що є надзвичайно актуальними для України, зокрема, у східних областях. У всій степовій зоні України відбувається вітрова ерозія: вітри зносять висохлий родючий шар ґрунту та спричиняють пилові бурі. На місці вивітреного чорнозему лишаються пісок та гола порода, і невдовзі українські степи можуть перетворитися на українські пустелі.
“Однією з причин вітрових ерозій та опустелювання степів є занедбані полезахисні насадження. Часто лісосмуги стають місцями самовільного скидання сміття, рубок, потерпають від випалювання стерні на прилеглих полях та умисного вирубування дерев”, - пояснює заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.
Причина такої занедбаності полезахисних лісосмуг – відсутність спеціальної державної служби, яка би опікувалася їхнім станом. У травні 2011 екологи Національного екологічного центру України та працівники Кафедри лісової меліорації та оптимізації лісоаграрних ландшафтів Національного університету біоресурсів і природокористування України надіслали листа у кілька міністерств та відомств з вимогою призначити певну державну службу відповідальною за стан полезахисних лісонасаджень та негайно виправити ситуацію із їхнім нищенням. (http://www.necu.org.ua/zberegty-lisosmugy/)
День боротьби з опустелюванням був проголошений Генеральною Асамблеєю у 1995 році у зв’язку з прийняттям Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням 1994 року. Щоб привернути увагу громадськості до цієї проблеми, державам пропонувалося присвячувати Всесвітній день підвищенню інформованості про необхідність міжнародної співпраці в боротьбі з опустелюванням та про хід втілення Конвенції.
За додатковою інформацією звертайтеся, будь-ласка, до:
Василюк Олексій
Заступник голови Національного екологічного центру України,
097 1000 473
vasyliuk@gmail.com
|
Новости рубрики:
Kyiv's Trukhaniv and Venetsiansky islands have received full protection status
Kiew führte die weltweite Anti-Bewertung der Städte mit der schlechtesten Luftqualität an: Empfehlungen für Einwohner Szkody spowodowane zanieczyszczeniem rzek Seim i Desna przekroczyły 405 milionów hrywien: katastrofa ekologiczna na Ukrainie A Kiev, il est interdit de tondre le gazon en raison d'une chaleur anormale Єврокомісія офіційно рекомендує скоротити вуглецеві викиди на 90% до 2040 року Saving the Panama Canal from drying up: a $2 billion project and 6 years of work Les événements militaires en Ukraine ont entraîné des émissions supplémentaires de CO2 An earthquake was recorded in the Transcarpathian region |