Чому варто придбати сейф: особливості, різновиди, критерії вибору
Потреба у сховищах для зберігання зброї, цінних паперів, валюти, коштовностей та інших речей назріває у приватних власників, банківських установ, організацій. Перш ніж купити сейф, необхідно визначитися з конкретною моделлю. Користувачі уявляють сховище як габаритний ящик, який займає багато простору. Нині виробники пропонують різноманітні за призначенням, параметрами, зовнішнім виглядом, рівнем секретності варіанти. Щоб не помилитися з вибором, варто дізнатися, в чому полягають відмінності.
Які сейфи в Україні можна замовити: різновиди та призначення
Залежно від потенційної загрози для цінностей сховища поділяють на 3 основних типи:
-
Зломостійкі. Сконструйовані так, що порушити герметичність і цілісність надто важко або неможливо. Грабіжнику доведеться витратити багато часу, щоб пошкодити ящик. А це підвищує ризик бути спійманим. Стійкість до злому забезпечується товстими сталевими стінками, заповненими всередині композитним матеріалом, та високою секретністю замка.
-
Вогнетривкі й водонепроникні. Захищають від вологи і тривалої дії високої температури. Проміжки між стінками сховищ подібного типу заповнені бетоном.
-
Комбіновані. Поєднують властивості двох попередніх типів. Варто придбати сейф, ціна якого вигідна, для комплексного захисту цінностей. Подібні вироби використовуються в установах з великим оборотом коштів і значним документообігом, а також у ювелірних магазинах.
Залежно від вмісту, призначеного для зберігання, випускають сховища:
-
банківські;
-
депозитні;
-
офісні;
-
збройові;
-
ексклюзивні.
Останні виготовляються на замовлення. Параметри, внутрішнє наповнення, дизайн залежать від бажання власника. У моделях може бути один або кілька замків — механічних, електронних, біометричних, які відрізняються рівнем секретності.
На які класи зломостійкості розподіляються сейфи: ціни, характеристики
Відповідно до українського та європейського стандартів ДСТУ EN 1143-1: 2019 і ECB-S відповідно сховищам присвоюють клас стійкості до злому залежно від конструкції, захисних матеріалів і замкової системи. Що більшою є цифра, то складніше пошкодити модель. Ступінь захисту впливає на вартість продукції. Виробники пропонують сейфи класу:
-
Н0, 0. Товщина стінки сягає 5 мм. Для закривання дверей передбачено електронний або механічний замок. Конструкція має анкерне кріплення. До нульового класу відносять офісні компактні сейфи та домашні варіанти, що монтуються в меблі.
-
I. Офісно-домашні конструкції товщиною 9 мм. Підходять для квартири, невеликого робочого кабінету.
-
ІІ. Мають сталеві стінки 12 мм з бетонним прошарком. Використовуються у приватних будинках, невеликих пунктах валютного обміну.
-
ІІІ. Виготовляються зі сталі 18 мм. Загальна товщина стінки дорівнює 70 мм. Подібний сейф, купити який варто на підприємство, розрахований на велику кількість документів та коштів.
-
IV. Призначені для фінансових і банківських установ. Загальна товщина сталевих стінок, усередині заповнених композитним матеріалом, сягає 100 мм.
-
V. Конструкції товщиною 200 мм та значною кількістю секретних відділів. Ними користуються ювелірні компанії і банки.
-
VI. До цього класу відносяться спеціальні моделі, створені за індивідуальним замовленням для потреб власника.
Вироби останніх двох класів практично неможливо пошкодити.
Як правильно вибрати і скільки коштує сейф: 4 поради
Перш ніж придбати сховище, необхідно звернути увагу на:
-
тип монтажу — підлоговий чи настінний (останній варіант має комплектуватися анкерним кріпленням);
-
параметри і вагу;
-
наявність гарантійного обслуговування;
-
сертифікати, які підтверджують стійкість до злому, води чи вогню.
Наявність документації, що підтверджує якість сейфа, засвідчує, що продукція варта витрачених коштів і забезпечить надійний захист цінностей. Продаж сейфів здійснюється в онлайн-магазинах Вінниці, Хмельницького, Чернівців, Рівного, Києва, Івано-Франківська, Тернополя, Луцька, Львова та інших міст України.
e-news.com.ua