• Головна / Main Page
 • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Як зробити ресторан екологічним

  Опубликовано: 2023-09-15 16:31:27

  У гармонії з природою: Як зробити ресторан екологічним?

  В сучасному світі, де екологічні питання стають все актуальнішими, ресторанний бізнес має великий потенціал впливати на сталість та розвиток екологічних аспектів. Відповідність екологічним трендам відбивається на якості продуктів, впливає на задоволеність клієнтів та сприяє створенню більш стійкого майбутнього.

  Виробництво харчових продуктів у світі є одним із головних джерел викидів парникових газів, відповідаючи за більш ніж 37% загальних викидів. Цей факт надає особливого значення переходу до сталого розвитку в гастрономічній індустрії. У цій статті ми розглянемо, як ресторани можуть враховувати природні аспекти у своєму бізнесі та чому це стає дедалі важливішим аспектом для гастрономічних закладів.

  Сталість у ресторанному бізнесі

  Сталість в гастрономічній індустрії належить до підходу, в якому ресторани прагнуть забезпечити екологічну, соціальну та економічну стабільність у своєму функціонуванні. Основною метою сталості є мінімізація негативного впливу ресторанного сектора на природне середовище, підтримка соціальної справедливості та створення економічно вигідного бізнесу.

  В сучасному ресторанному бізнесі сталість стала ключовим фактором успіху та виживання. Оглядаючи концепцію сталості та її застосування у гастрономічних закладах, ми розуміємо, що це не просто модний тренд, але важлива філософія, що докорінно змінює підходи до бізнесу.

  Роль сталості у ресторанному бізнесі важко переоцінити. Вона стає рушійною силою для підвищення конкурентоздатності та залучення клієнтів. Зокрема, покоління Z, яке стає все впливовішими клієнтами, відзначається високою екологічною та етичною свідомістю. Велика кількість представників цього покоління обирають вегетаріанство та веганство з етичних причин, щоб зберегти гідність тварин та зменшити негативний вплив на навколишнє середовище. Натхнені такими світовими активістами, як Грета Тунберг, покоління Z очолило хвилю дій через кліматичні страйки, вимагаючи від урядів термінових дій та свідомого вибору їжі.

  Екологічні ініціативи: Як зменшити вплив на навколишнє середовище

  Застосування столового посуду та упаковування, що не завдають шкоди природі

  Сюди відносяться тарілки, столове наряддя та контейнери, які розкладаються природнім шляхом та не завдають шкоди навколишньому середовищу. Важливо вивчати ринок та вибирати джерела постачання екологічно чистого посуду, а також активно просувати цей вибір серед клієнтів.

  Ефективне управління відходами у ресторанному бізнесі

  Це охоплює перероблення органічних відходів на компост, використання води та енергії з відновлюваних джерел, а також можливість перероблювання та повторного використання матеріалів у будівництві й дизайні закладу. Ресторани можуть встановлювати спеціальні контейнери для сортування відходів та співпрацювати з переробниками.

  Управління відходами є ключовим аспектом зменшення негативного впливу на природу. Ресторани можуть розробляти та впроваджувати плани зниження відходів, контролювати та зменшувати надлишкову інвентаризацію, а також використовувати програми для перероблювання органічних відходів та вторинного використання інших ресурсів. 

  Використання сонячних панелей

  Сонячні панелі можуть бути встановлені на дахах та інших відкритих площах ресторану для збору сонячної енергії та її подальшого використання. Це дозволяє ресторанам зменшити власні витрати на електроенергію та одночасно зменшити негативний вплив на навколишнє середовище, оскільки сонячні батареї є джерелом відновлюваної енергії. Проте взимку та в умовах хмарного неба ефективність сонячних панелей може значно знижуватися.

  Впровадження онлайн-меню за QR-кодом

  Для реалізації цієї ініціативи, ви можете скористатися сервісом ChoiceQR, який допоможе вам створити онлайн-меню за QR-кодом.

  Ця ініціатива дозволяє ресторанам звести на мінімум витрати на друк та оновлення паперових меню, а також позбутися зайвих відходів з паперу та пластику від друкованих примірників. Онлайн-меню має вплив на збільшення середнього чека завдяки більш детальному та привабливому представленню страв. Ця трендова технологія дозволяє підтримувати зворотний зв'язок з клієнтами, використовуючи доступну систему для додавання відгуку. Використання онлайн-меню забезпечує безпеку гостей і персоналу завдяки безконтактній взаємодії через QR-коди, що особливо актуально після останніх подій, пов’язаних з COVID-19.

  Таблиця нижче схематично зображує приклади екологічних ініціатив й може бути використана для розробки плану сталого розвитку вашого ресторану, визначення пріоритетних ініціатив та їхнього впровадження. 

  Ініціатива

  Важкість

  Витрати/ інвестиції

  Ефективність для бізнесу

  Залучення клієнтів

  Екологічний виграш

  Процес впровадження

  Використання біопластику в посуді

  Середня

  Високі

  Сприяє зниженню ваги посуду, полегшує транспортування та зменшує витрати на доставку завдяки легкому вантажу.

  Сприяє зниженню витрат на сміття, через природний розклад біопластику, зменшуючи кількість відходів та зборів за їх утилізацію.

  Покращує імідж ресторану як екологічно відповідального

  Зменшення використання пластику та його вплив на океани

  Пошук постачальників, інструкції щодо використання біопластику

  Утилізація органічних відходів

  Легка

  Середні

  Зменшує витрати на вивіз сміття та створює додатковий прибуток з продажу компосту

  Може привернути екологічно свідомих клієнтів

  Зменшення кількості відходів на смітнику та зменшення викидів метану на сміттєзвалищі

  Укладення угоди з компанією з переробки сміття, навчання персоналу відокремленому збору відходів

  Використання сонячних панелей

  Важка

  Високі

  Зменшення електроенергії та рахунків за комунальні послуги

  Приваблює клієнтів, які цінують використання альтернативних джерел енергії

  Зменшення викидів парникових газів з виробництва електроенергії

  Інсталяція сонячних батарей, отримання необхідних ліцензій

  Впровадження онлайн-меню за QR-кодом

  Легка

  Низькі

  Спрощує процес оновлення та редагування меню. Усуває витрати на друк нового меню. Збільшення кількості відгуків, через доступність їх розміщення.

  Приваблює поціновувачів нових технологій та екологічно свідомих.

  Відсутність відходів з паперу та пластику, які використовувалися у створенні паперового екземпляра. 

  Використання сервісів для створення меню за QR-кодом

   

  Враховуючи дані, подані в таблиці, оптимальним першим кроком для ресторану буде реалізація ініціативи "Впровадження онлайн-меню за QR-кодом". Ця ініціатива легко впроваджується, не потребує великих інвестицій, але має високу привабливість для клієнтів. 

  Відповідно до даних ChoiceQR, онлайн-меню також надає наступні переваги:

  • Зменшення витрат — відсутність у потребі друкованого меню або неефективних PDF, може знизити витрати на 20%.
  • Збільшення середнього чека — завдяки можливості додавати фото, відео та детальні описи, ви можете збільшити середній чек на 15%.
  • Зменшення кількості скарг — всі відгуки можна відразу обробити на місці, що дозволяє знизити кількість негативу від клієнтів на 30%.
  • Безпечність для гостей та персоналу — онлайн-меню працює безконтактно через QR-код або посилання, що гарантує 100% безпеку.

  Запуск онлайн-меню за QR-кодом може стати першим кроком до сталого розвитку вашого ресторану, забезпечуючи зручний, сучасний та екологічний варіант реалізації меню, привертаючи нових клієнтів та зменшуючи вплив на довкілля.

   

  e-news.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.