• Головна / Main Page
 • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Вчені розкрили принцип роботи великого календаря майя

  Опубликовано: 2023-04-27 16:30:58

  Вчені розгадали давню таємницю календаря майя, який налічує 819 днів – незвичне число, яке десятиліттями спантеличувало експертів. Про це повідомляється в дослідженні, опублікованому Ancient Mesoamerica.

  Пара антропологів продемонструвала, що кратні числа синхронізуються з ритмами планет Сонячної системи, видимими неозброєним оком, що підкреслює астрономічну витонченість цих древніх доколумбових народів.

  Найважливішим календарем був 260-денний цолькін, але дослідники майя також знайшли згадки про загадковий 819-денний календар, який десятиліттями залишався непоясненим. Раніше дослідники припускали, що календар може бути пов'язаний з проміжком часу, який потрібен планеті, щоб з'явитися в тому самому місці на небі для спостерігача на Землі, відомим як синодичний період. Ця ідея досить добре працює для синодичного періоду Меркурія в 117 днів, що дорівнює 819 при множенні на сім, але, здається, не підходить для інших планет.

  Тепер Джон Лінден і Вікторія Брікер, команда антропологів з Університету Тулейн, вважають, що вони знайшли відповідь на цю загадку. Дослідники припускають, що "при збільшенні довжини календаря до 20 періодів по 819 днів з'являється закономірність, у якій синодичні періоди всіх видимих планет співмірні з точками стацій у великому 819-денному календарі", – йдеться в новому дослідженні.

  Замість того, щоб шукати цикли, які вкладаються в 819 днів, Лінден і Брікер уявили календар як один цикл у значно більшому часовому масштабі. Помноживши цю єдину одиницю на 819 днів, можна отримати елегантні збіги з синодичними періодами планет.

  Запропонований календар навіть синхронізується з 260-денним цолькіном; якщо помножити 819 днів на 20, то вийде 16 380 днів, або приблизно 45 років. Цей період дорівнює 63-кратному повторенню 260-денного календаря, що свідчить про те, що багато з цих хронометричних циклів були інтегровані один з одним.

  Ярослав Жахалов

  ЛIГАБiзнесIнформ

  e-news.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.