• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Схильність до гіпертонії стає вищою, якщо людина працює по 8 годин на день

    Опубликовано: 2022-07-02 08:08:22

    Якщо працювати по 8 годин на день, то ризик захворіти на гіпертонію стає вищим.

    Офісні працівники, у яких занадто довгий робочий день, частіше страждають на високий артеріальний тиск, в тому числі й замаскований, згідно з новим дослідженням, яке опубліковане в журналі Hypertension, інформує Ukr.Media.

    Канадські дослідники з університету Лаваля вивчили режим роботи та стан здоров’я понад 3500 службовців трьох державних установ Квебеку. Вони порівняли артеріальний тиск офісних співробітників, які працюють понад 40 годин на тиждень з тиском тих, хто працює 35 годин.

    Вчені виявили, що при роботі 49 або більше годин на тиждень ймовірність замаскованої гіпертонії збільшувалася на 70%. У таких випадках хвороба не фіксується під час візитів до лікаря, але визначається при постійному моніторингу. Ризик клінічного діагнозу гіпертонії при такому режимі роботи збільшувався на 66%, а при роботі 41 і 48 годин на тиждень — на 54% і 42% відповідно.

    Були враховані такі змінні, як навантаження на роботі, вік, стать, рівень освіти, рід занять, паління, індекс маси тіла та інші фактори здоров’я.

    П’ятирічне дослідження складалося з трьох етапів тестування, що проводилися у перший, третій і п’ятий роки. Щоб змоделювати показники артеріального тиску у клініці, учасникам видали монітор, що носиться, для перевірки тиску у стані спокою тричі за один ранок. Протягом частини робочого дня учасник носив пристрій, що вимірював тиск кожні 15 хвилин.

    В цілому, майже 19% працівників страждали на гіпертонію, включаючи тих, хто приймав ліки проти високого тиску. Понад 13% мали замасковану гіпертонію і відповідного лікування не отримували. Зв’язок між тривалим робочим днем та високим артеріальним тиском був приблизно однаковим і для чоловіків, і для жінок.

    «Люди повинні знати, що занадто довгий робочий час може вплинути на здоров’я серця. Замаскована артеріальна гіпертензія може вражати будь-кого протягом тривалого періоду часу і у довгостроковій перспективі пов’язана з підвищеним ризиком розвитку серцево-судинних захворювань. Протягом п’яти років приблизно у 1 з 5 осіб із замаскованою гіпертензією ніколи не виявлявся високий артеріальний тиск за клінічних умов, призводячи до затримки діагностики та лікування», — розповів Ксавьє Трюдел, провідний автор дослідження.

    aspekty.net

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.