• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Чим небезпечні надмірні фізичні навантаження
  Опубликовано: 2022-06-13 07:24:00

  Що таке перетренованість і які наслідки вона може мати для вашого організму.

  Регулярні фізичні навантаження — це прекрасно. Але деякі люди, навіть якщо вони не професійні спортсмени, настільки ретельно і часто тренуються, що доводять свій організм до виснаження, інформує Ukr.Media.

  Стан хронічної втоми від активних фізичних навантажень називається перетренованістю.

  Ось що відбувається з організмом, коли ви тренуєтеся дуже часто, забуваючи про якісний відпочинок і відновлення після занять.

  Послаблюється імунітет

  Помірні фізичні навантаження сприяють зміцненню імунітету, але занадто велике завзяття у досягненні спортивних результатів, навпаки, призводить до його ослаблення і підвищує ймовірність підчепити якусь хворобу.

  Це відбувається через надлишок гормону кортизолу, який змушує організм постійно працювати на межі своїх можливостей, день за днем виснажуючи його. Якщо до посилених тренувань ви додаєте ще й сувору дієту, то удар по вашому імунітету буде у два рази сильніше.

  Погіршується настрій

  Постійна апатія і поганий настрій — перші ознаки перетренованості. Вас часто починає хилити в сон вдень, нічого не хочеться робити, з’являється роздратування і почуття туги.

  Навіть безпосередньо після фізичних навантажень ви більше не відчуваєте радості. Як тільки ви помітили, що заняття спортом більше не приносять ніяких позитивних емоцій, зробіть перерву хоча б на пару тижнів, відпочиньте і дайте організму відновитися.

  Погіршується сон

  Особливо якщо ви часто займаєтеся ввечері. Різке підвищення адреналіну призводить до перезбудження і підвищеної активності, що навряд чи дозволить вам спокійно заснути вночі. Намагайтеся тренуватися хоча б за 4-5 годин до сну або вранці, щоб рівень адреналіну прийшов у норму до того, як настане час сну.

  Підвищується ймовірність травм

  Під час активних тренувань більшість з нас отримують мікротравми, які успішно заживають, якщо людина правильно відпочиває і відновлюється. Але коли цього не відбувається, мікротравми можуть стати серйозними пошкодженнями зв’язок, суглобів і м’язів.

  Також багато спортсменів-любителів нехтують правильною технікою виконання вправ, що у поєднанні із зайвим завзяттям тільки підвищує ймовірність отримання травми. Крім того, надлишок кортизолу в організмі знижує вироблення естрогенів, які впливають на щільність і міцність наших кісток, тому до ризику травм зв’язок і суглобів може додатися ще й ризик переломів.

  aspekty.net

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

  11 авг, 10:30

  04 авг, 12:30

  01 авг, 14:00

  27 июл, 17:30

  27 июл, 09:30

  25 июл, 09:15

  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.