В УСПП вважають ідею ліквідації парламентського комітету з промислової політики та підприємництва помилковим кроком. В країні немає ні дієвої стратегії щодо розвитку індустрії, малого та середнього бізнесу, ні центрального органу влади, котрий би опікувався цими питаннями. Профільний комітет у Верховній Раді має відстоювати пріоритети промислового розвитку, формування привабливого ділового та інвестиційного клімату в Україні. Це природно у країні з величезним промисловим потенціалом, з завданням суттєвого зростання ВВП, яке нещодавно було сформульовано президентом. Нагадаємо, у парламентської більшості «Слуга народу» звучать пропозиції «скоротити» декілька комітетів, у тому числі – із промислової політики. Про це заявив президент УСПП Анатолій Кінах в ефірі національного телеканалу.
«З нинішньою економічною політикою і темпами зростання Україна за ВВП на душу населення наздожене Польщу зразка 2018 року через 50 років. У більшості – через те, що в Україні немає ні промислової стратегії, ні чітких програм, ні осмислених кроків щодо поліпшення національного бізнес-клімату. Першочерговим пріоритетом має бути модернізація інфраструктури та виробництв, промисловості, покращення інвестиційного клімату під ці цілі, а також доступність кредитування для підприємництва», – наголосив Анатолій Кінах.
В УСПП підкреслюють: українська економіка та експорт нині мають сировинний характер. АПК, металургія – важливі джерела поповнення бюджету. Проте країна з економікою сировинного типу не має шансів стати соціально розвинутою, створити достатню кількість технологічних робочих місць.
«Потрібен розвиток переробних галузей, машинобудівного, ракето-космічного, суднобудівного комплексів, потенціал яких ще зберігся в Україні. Та й нові технології – не проблема: країна нині є в п’ятірці найсильніших держав за розробкою ІТ-технологій і підготовкою кадрів в цій царині», – поінформував лідер ділової спільноти.
Вкрай болючими проблемами залишається відтік робочих кадрів та депопуляція населення, протистояти яким можливо лише за допомогою комплексних системних програм заохочення трудового потенціалу, починаючи з реформування профтехосвіти, інженерної освіти, завершуючи базовими проблемами якості життя; глобальної та якісної системи охорони здоров’я.
Проте, щоб привабити інвесторів, сприяти розвитку індустрії, трудового потенціалу тощо та вийти на справді 5-7% зростання економіки (як цього хочуть досягнути у владі), необхідне прийняття низки стимулюючих законів.
«Досі в Раді вони йшли «зі скрипом». Якщо ж не буде профільного комітету, котрий лобіюватиме саме економічні новації, промисловцям і підприємцям стане ще важче донести до народних обранців потреби вітчизняного бізнесу», – каже президент УСПП.
Окрім того, діловому союзі запропонували парламентарям власні розробки – «Платформу економічного патріотизму» та програму «Нова індустріалізація – реальний шанс для України», де визначені пріоритети з модернізації промисловості, приваблення інвесткапіталу в Україну, заохочення трудових ресурсів працювати на Батьківщині. Підприємці очікують на спільну з Радою роботу в цих та інших напрямах.
|
Новости рубрики:
Як вибрати камери відеоспостереження для магазину
During the two years since the resumption of small privatization, the State Property Fund has implemented 839 successful online auctions NBU poszerza możliwości dla banków: nowe obligacje na pokrycie rezerw Мінфін України впроваджує нову методологію оцінки податкових пільг Сервисная служба «Your Service» — профессиональный ремонт для вашего дома ЄБРР знизив прогноз зростання ВВП України через атаки Росії на енергетичні об'єкти Finanzminister versichert: Im Jahr 2025 sind keine Unterbrechungen bei den Sozialleistungen zu erwarten Якість та доступність металопластикових вікон від компанії «Аліас-Одеса» |