Нестача оборотних коштів – один із головних бар’єрів для розвитку бізнесу в Україні. Ситуацію погіршує і високе фіскальне навантаження на бізнес та потреба бути конкурентоспроможним у ціні продукції, що часто неможливо через застаріле обладнання, високу енергозатратність виробництва, постійно зростаючі тарифи тощо. А головне – немає сталої позитивної динаміки: офіційна ставка НБУ, що почала вже поступово знижуватись, знову зросла до 13,5%. Це не матиме значного впливу на ситуацію, але, з іншого боку, є сигналом про крок назад, кажуть в УСПП.
В діловому союзі відзначили, що комерційні банки не поспішають кредитувати бізнес у достатній мірі та за прийнятними ставками (наразі середня на рівні 18-26%). УСПП ще в квітні ініціював та домігся згоди Кабміну про проведення спільного із Нацбанком засіданні з цих питань. Планувалося провести його ще до жовтня, адже прийняті на ньому рішення потрібно було б узгодити із держбюджетом та планом подальшої законотворчої роботи уряду на 2018 рік. Проте Кабмін і досі зволікає.
«Висока вартість кредитів заважає нарощуванню темпів виробництва конкурентоспроможної продукції. Промислове виробництво перебуває в нездоровому коливанні: плюс в одному кварталі чи навіть місяці змінюється на мінус вже в наступному. А це питання виживання на внутрішньому та зовнішніх ринках. Також, якщо вже навіть не аналізувати цифри, то відсутність позитивної динаміки і «тупцювання на місці» вже саме по собі є величезним кроком назад і негативним сигналом для бізнесу і його партнерів», – наголосив президент УСПП Анатолій Кінах.
В УСПП розраховують, що зазначене засідання уряду, ділових кіл та НБУ буде таки проведено вже найближчим часом. Окрім того, союз наполягає на пришвидшенні впровадження дієвих механізмів підтримки національного експортера – створенні Експортно-кредитного агентства тощо, політики модернізації виробництв (вже прийнятого рішення про 36-місячної розстрочки ввізного ПДВ на обладнання), енергозбереження (збільшення фінансування програми «Теплі кредити») тощо. Ці питання будуть в пріоритеті роботи промислової спільноти в діловому сезоні 2017-2018 рр.
|
Новости рубрики:
Kyiv dépensera 1,5 milliard de hryvnias pour une nouvelle route vers l'aéroport de Kyiv
Як мінімізувати плинність кадрів у компанії Steuerausblick für 2025: Keine Erhöhung geplant, aber die Situation bleibt dynamisch Автоматизація обліку коштів: ключові аспекти та переваги Les dettes fiscales des entreprises en Ukraine ont augmenté de 22% : quelles régions et entreprises sont en tête Kyiv region leads Ukraine in the number of solar power plants: over 5 thousand plants and 125 MW of capacity Budget de l'État 2025 : plus de 7 milliards de hryvnias pour soutenir le secteur agricole de l'Ukraine NEURC has preserved the price in the electricity market, but left room for maneuver |