Під час дослідження стану акваторії Чорного моря експедицію, до якої увійшли екологи з різних країн, були виявлені нові причини та речовини забруднення. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, презентуючи наукові висновки, які базуються на результатах спільних чорноморських досліджень, що проводяться в Україні та Грузії в 2016 році, в рамках проекту ЄС/ПРООН "Покращення екологічного моніторингу в Чорному морі (EMBLAS-II)".
Міністр зазначив, що вперше в українській акваторії були застосовані європеські методи хімічного аналізу.
"Результати дослідження показали, що не лише нафтопродукти несуть забруднення, але й продукти фармацевтичної та парфумерної промисловості. Зафіксоване також надмірне збагачення вод Чорного моря - органікою", - розповів він.
Остап Семерак повідомив, що одним із основних джерел забруднення акваторії Чорного моря є води р.Дунай.
«Для нас це є чітким сигналом для активізації нашої присутності в рамках Дунайської стратегії», - резюмував він, зазначивши, що Мінприроди розробляє нову Морську стратегію, яка базуватиметься на європейських принципах формування екологічної політики щодо збереження та охорони морських акваторій.
Загалом, 73% - морського дна, за результатами досліджень в акваторіях, відповідають критеріям "хорошого екологічного стану", 27% - перебувають у незадовільному стані.
|
Новости рубрики:
Kyiv's Trukhaniv and Venetsiansky islands have received full protection status
Kiew führte die weltweite Anti-Bewertung der Städte mit der schlechtesten Luftqualität an: Empfehlungen für Einwohner Szkody spowodowane zanieczyszczeniem rzek Seim i Desna przekroczyły 405 milionów hrywien: katastrofa ekologiczna na Ukrainie A Kiev, il est interdit de tondre le gazon en raison d'une chaleur anormale Єврокомісія офіційно рекомендує скоротити вуглецеві викиди на 90% до 2040 року Saving the Panama Canal from drying up: a $2 billion project and 6 years of work Les événements militaires en Ukraine ont entraîné des émissions supplémentaires de CO2 An earthquake was recorded in the Transcarpathian region |