• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Голова фінкомітету Рибалка: Ми не повинні допустити закриття банків із українським капіталом

    Опубликовано: 2017-03-24 12:24:08

    Спрощення процедур злиття і капіталізації допоможе вижити десяткам малих і середніх банків із українським капіталом, заявив журналістам Голова Комітету ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка, коментуючи прийняття Верховною Радою в четвер у другому читанні та в цілому проекту закону №6010.
    «У цьому законі ми максимально спростили процедури внесення додаткового капіталу з боку власників, процедури реорганізації або об'єднання. Щоб не допустити чергової «банкопадной» паніки і збільшення навантаження на Фонд гарантування і держбюджет», - зазначив він.
    «На сьогодні десятки малих і середніх українських банків потребують додаткових вливань капіталу. Саме цим установам буде найскладніше виконати ті драконівські норми Нацбанку, які припускають докапіталізацію до 200 млн грн. вже до липня 2017 року. Можливість злиття за спрощеною процедурою дозволить уникнути виведення здорових установ з ринку», - вважає С. Рибалка.
    Він також додав, що такі установи в успішних країнах, як правило, кредитують малий і середній бізнес. Відповідно, їх укрупнення і продовження роботи на ринку дозволить зробити кредитування для цієї категорії підприємців доступніше. «МСБ забезпечує стійкість економіки до криз», - підкреслив депутат.
    На його думку, законопроект також дозволить зберегти заощадження співгромадян, а також кошти бізнесу в цих банках. «Крім того, він опосередковано допоможе створенню нових робочих місць, а значить – сприятиме зростанню податкових надходжень і ВВП. В цілому закон також допоможе вивести з кризи всю банківську систему, щоб вона почала фінансувати економічне зростання», - зазначив голова фінкомітету Ради.
    С. Рибалка підкреслив, що банки, які мають частку державної власності країни-агресора, до яких застосовано санкції, виводяться з-під дії спрощених процедур злиття і докапіталізації.
    «В результаті глибокої кризи ми поступово втрачаємо банки з українським капіталом. Ми не повинні цього допустити. Досвід багатьох країн свідчить: панування іноземних банків – це втрата частини незалежності. Недарма країни старої Європи і нові економічні тигри обмежували присутність іноземних фінансових установ на власному ринку», - сказав Сергій Рибалка.

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.