У поданні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до Конституційного Суду України йдеться про те, що Законом України «Про Вищу раду правосуддя» статтю 216 Кримінального процесуального кодексу України було доповнено новою частиною шостою такого змісту: «Слідчі органів Державної кримінально-виконавчої служби України здійснюють досудове розслідування злочинів, вчинених на території або в приміщеннях Державної кримінально-виконавчої служби України».
У цьому зв’язку, Уповноважений акцентує увагу на тому, що аналіз законодавства свідчить, що слідчі органів Державної кримінально-виконавчої служби є працівниками служби. Відповідно, вони підконтрольні та підзвітні керівнику служби, є залежними від керівника ієрархічно та на практичному рівні. У свою чергу керівник служби здійснює керівництво всією службою, здійснює призначення на керівні посади, несе персональну відповідальність за виконання завдань Державної кримінально-виконавчої служби України.
Таким чином, законодавець віддав функцію розслідування злочинів, які вчинені безпосередньо працівниками служби або вчинені у зв’язку з невиконанням працівниками служби своїх прямих обов’язків, самим же працівникам служби, які є ієрархічно, інституційно підконтрольні та підзвітні керівнику служби.
«Водночас законодавство унеможливлює здійснення незалежного розслідування за відповідними скаргами, що в свою чергу призводить до невиконання державою конституційного обов’язку забезпечувати ефективне розслідування відповідних злочинів. У результаті, незважаючи на фундаментальну значимість, конституційна заборона тортур чи нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження, а також заборона свавільного позбавлення життя є неефективною», – наголошується у поданні Уповноваженого з прав людини.
Враховуючи вказане та керуючись статтями 101 і 147, частиною другою статті 150 Конституції України, п. 1 статті 13, статтею 39 Закону України «Про Конституційний Суд України», п. 3 частини першої статті 13 та статтею 15 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» Валерія Лутковська звертається до КСУ з проханням визнати положення частини шостої статті 216 Кримінального процесуального кодексу України такими, що суперечать частині першій статті 3, частині першій статті 8, частинам першій і другій статті 27, частині другій статті 28 Конституції України.
Згідно з Регламентом Конституційного Суду України, конституційне подання Уповноваженого передано на вивчення в Секретаріат Суду.
|
Новости рубрики:
Украина после войны: привлекательность для иностранных инвесторов и консультантов
Продать швейцарские часы: советы и рекомендации для успешной сделки ARMA choisit des partenaires fiables : placer les fonds saisis dans une banque d'État Privatisierung 2024: über 10,5 Milliarden Griwna für den ukrainischen Haushalt Бюро переводов в Киеве Online-Kauf von Bahntickets: Trends im Jahr 2024 Italy calls on the EU to reduce the gas price cap to 50-60 euros Kyiv dépensera 1,5 milliard de hryvnias pour une nouvelle route vers l'aéroport de Kyiv |