Матеріали результатів перевірки Державної екологічної інспекції щодо стану реалізації державної екологічної політики у сфері державного нагляду (контролю) вже передано до правоохоронних органів. Про це в ефірі телеканалу «ЗіК» розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.
Він висловив сподівання, що правоохоронні органи проведуть належно розслідування та притягнуть до відповідальності людей, причетних до реалізації корупційних схем.
«На жаль, Державна екологічна інспекція не виконувала належно своїх функцій. Ми провели засідання Колегії Мінприроди, де публічно доповіли про факти, які було виявлено під час перевірки спеціальної комісії Мінприроди. Ми передали документи до НАБУ, ГПУ, СБУ та поліції і очікуємо належної відповіді. Ми готові сприяти слідству», - сказав Остап Семерак.
Він не виключає, що завдяки корупційним схемам в системі Державної екологічної інспекції обіг тіньових коштів міг сягати сотень тисяч доларів на місяць.
«Ми чули скарги від суб’єктів підприємницької діяльності. Вони називали різні суми. Ми розуміємо, що дохід обчислювався сотнями тисяч доларів. Це справа правоохоронних органів. Наша внутрішня перевірка не має повноважень, які є у правоохоронних органів, щоб отримати доступ до банківських рахунків або опитати людей, які можуть бути причетними до цих схем», - пояснив Міністр екології.
Він переконаний, що за таких умов Державна екологічна інспекція має бути ліквідована, а натомість створена нова Служба природоохоронного нагляду та контролю на якісно нових засадах.
«Нинішню інспекцію вилікувати неможливо. Я пропоную ліквідувати ДЕІ в тому форматі, в якому вона існує сьогодні. Функцію природоохоронного нагляду та контролю мають виконувати люди, не вражені корупційною бацилою», - резюмував Остап Семерак.
Нагадаємо, 22 лютого на засіданні Кабінету Міністрів України членами уряду було схвалено звільнення із посади голови Державної екологічної інспекції України Андрія Заїки.
11 січня 2017 року уряд України доручив провести службове розслідування щодо діяльності Андрія Заїки на посаді голови Держекоінспекції. На час його проведення Андрія Заїку було відсторонено від виконання обов'язків.
Крім того, була створена Комісія Мінприроди з перевірки діяльності Держекоінспекції щодо стану реалізації політики у сфері державного нагляду (контролю) з червня 2015 року по січень 2017 року та розпочато перевірку.
У своїх висновках Комісія рекомендувала Міністру екології та природних ресурсів України долучити Акт про результати перевірки Держекоінспекції, в якому встановлено наявність у діях Андрія Заїки ознак дисциплінарних проступків, до матеріалів дисциплінарного провадження Комісії з питань вищого корпусу державної служби, а також направити до правоохоронних органів Акт про результати перевірки з усіма матеріалами для розгляду та реагування.
|
Новости рубрики:
Украина после войны: привлекательность для иностранных инвесторов и консультантов
Продать швейцарские часы: советы и рекомендации для успешной сделки ARMA choisit des partenaires fiables : placer les fonds saisis dans une banque d'État Privatisierung 2024: über 10,5 Milliarden Griwna für den ukrainischen Haushalt Бюро переводов в Киеве Online-Kauf von Bahntickets: Trends im Jahr 2024 Italy calls on the EU to reduce the gas price cap to 50-60 euros Kyiv dépensera 1,5 milliard de hryvnias pour une nouvelle route vers l'aéroport de Kyiv |