• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Бізнес-рік 2016: Bosch продовжує зростати завдяки «підключеним» технологіям

    Опубликовано: 2017-01-27 15:24:06

    Штучний інтелект доповнює досвід в галузі Інтернету речей.

    У 2016 році група компаній Bosch вкотре збільшила свої продажі. За попередніми даними в минулому році вони виросли на номінальних 3,5%, сягнувши близько 73,1 млрд євро. З урахуванням курсових різниць зростання продажів склало 5,4%. Курсова різниця негативно вплинула на результати продажів на суму близько 1,3 млрд євро. «Не зважаючи на несприятливі умови, ми досягли прогнозованих обсягів зростання у 2016 році», — говорить д-р Фолькмар Деннер, Голова правління компанії Robert Bosch GmbH. «Компанія Bosch наразі проходить наймасштабніший процес трансформації, аніж будь-коли раніше. Промисловість, ринки, технології — Bosch активно формує зміни». Насамперед, якщо йдеться про підключення через Інтернет речей (IoT) та перехід до електромобільності, Bosch робить стартові інвестиції, що сягають мільярдів євро. У 2016 році компанія збільшила свої витрати на дослідження і розвиток до приблизно 6,6 млрд євро. Як пояснює д-р Штефан Азенкершбаумер, фінансовий директор та заступник Голови ради правління Bosch: «Результати, яких ми досягаємо сьогодні, фінансуватимуть наш успіх завтра». Компанія-постачальник технологій та послуг отримала близько 4,3 млрд євро прибутку від операцій до сплати відсотків і податків (EBIT) у 2016 році. Bosch прагне стати провідним постачальником у галузі Інтернету речей. Компанія бачить величезний потенціал зростання у галузі інтелектуальних цифрових сервісів. Інтернет речей стає персональним. За допомогою штучного інтелекту ми персоналізуємо «підключення», — говорить Голова правління Bosch. Саме тому Bosch інвестує близько 300 мільйонів євро у створення нового Центру з розробок у сфері штучного інтелекту, який допоможе доповнити досвід компанії у галузі IoT.

    Штучний інтелект: 300 мільйонів євро на новий Центр Bosch
    Розпочав свою роботу Центр штучного інтелекту Bosch (Bosch Center for Artificial Intelligence (BCAI), метою якого є вдосконалення знань в галузі штучного інтелекту. «За допомогою сенсорних технологій, розроблених Bosch, речі отримали здатність відчувати. Тепер Bosch робить їх здатними до навчання та розумних дій», — повідомляє Ф. Деннер, який також відповідає за дослідження та передові технологічні розробки у раді директорів Bosch. «За десять років навряд чи можна буде уявити собі який-небудь продукт Bosch без штучного інтелекту. Він або сам володітиме цим інтелектом, або штучний інтелект відіграватиме ключову роль в його розробці чи виробництві», — каже Ф. Деннер. Очікується, що всього лише за п'ять років продукти, де задіяний штучний інтелект, становитимуть 10% продажів Bosch. Спочатку у Центрі штучного інтелекту Bosch будуть працювати близько 100 фахівців в Індії (Бангалор), США (Пало-Альто) та Німеччині (Реннінген). До 2021 року компанією Bosch буде інвестовано 300 мільйонів євро в розширення центру. Протягом того ж періоду планується збільшити штат Центру в кілька разів.

    Інтелектуальні цифрові сервіси: ринок вартістю в мільярди
    Для Bosch персоналізація Інтернету речей є наступним рівнем «підключення». «Компанія Bosch використовуватиме штучний інтелект, щоб перетворювати речі на розумних помічників. Вироби стануть партнерами, особистими помічниками», — заявляє Голова правління Bosch. Компанія з проведення досліджень ринку Tractica прогнозує, що число людей, які використовують цифрові сервіси, зросте на понад 350% до 2021 року. «Цифрові сервіси є інтерфейсом для клієнтів. За допомогою «підключених» продуктів компанія Bosch зможе підтримувати безпосередній зв'язок з клієнтами. Чим краще ми знаємо окремих користувачів, тим більш персоналізовані послуги ми зможемо їм запропонувати», —  продовжує Ф. Деннер. Одним з продуктів Bosch, представлених на виставці CES (Consumer Electronics Show) в Лас-Вегасі, був домашній робот Kurі. При розробці робота компанія Bosch особливу увагу приділила персоналізації, тобто його здатності взаємодіяти з людьми. Крім того, компанія представила Майкі (Mykie), помічника, адаптованого до вимог smart-кухні. Наприклад, Майкі знає, що знаходиться у холодильнику, автоматично складає списки покупок, а також допомагає в приготуванні їжі. Крім того, представлений на виставці CES концепт-кар дає зрозуміти, яким буде «особистий помічник-автомобіль». Згідно з новим дослідженням, проведеним компаніями Bosch і Prognos, «підключені» транспортні засоби дадуть людям можливість використовувати близько 100 додаткових годин на рік більш ефективно та невимушено.

    Майбутнє мобільності: «Нуль аварій»
    Без стресу, без аварій та без шкідливих викидів — саме так компанія Bosch бачить дорожній рух майбутнього. «Жодних аварій, шкідливих викидів та стресу — ось наші цілі для мобільності майбутнього», — каже Голова правління Bosch Ф. Деннер. З технологічної точки зору, це означає автоматизацію, електрифікацію та «підключення». Ф. Деннер говорить: «Ми будемо активно формувати зміни у сфері мобільності. Компанія Bosch стане провідним постачальником рішень, пов’язаних із пересуванням на автомобілях, а також стане лідером у електромобільній галузі». Bosch проводить інтенсивні дослідження, щоб досягти прориву у технології виробництві акумуляторів. Це зробить електромобілі доступними для широких мас. У Фейєрбасі біля м. Штутгарта компанія створила «акумуляторний кампус», сконцентрувавши там зусилля, направлені на розробку акумуляторних елементів та технологій розробки акумуляторів. Разом з розробниками тут працюють ще 300 співробітників компанії, щоб підготувати технологію акумуляторів майбутнього до промислового виробництва. Щороку Bosch інвестує близько 400 млн євро в технології, пов’язані з електромобілями. Завдяки широкому асортименту перевірених компонентів, таких як електродвигуни, силова електроніка та акумулятори, компанія вже виграла 30 контрактів на їх постачання. «Компанія Bosch володіє усіма ключовими компонентами для створення умов управління електромобілем. Ми активно працюємо на всіх ринках. Нашими клієнтами є класичні автовиробники та нові гравці на ринку. Навіть зараз Bosch  підртимує розвиток електромобільності» — говорить Ф. Деннер.
    У майбутньому Bosch продовжить інвестувати в подальше вдосконалення класичного двигуна внутрішнього згорання. За допомогою синтетичного палива (synfuels), двигуни внутрішнього згоряння можуть також заощаджувати ресурси та зменшувати викиди CO2 в атмосферу. «У 2025 році понад 80% нових автомобілів скоріше за все продовжуватимуть використовувати двигуни внутрішнього згорання. Проте навіть такі двигуни будуть відігравати значну роль у протидії глобальному потеплінню», —повідомляє Ф. Деннер.

    Ефективність бізнесу у 2016 році за напрямками діяльності
    Негативні наслідки курсових різниць далися взнаки, якщо розглядати розвиток бізнесу за окремими напрямами. «З урахуванням вплива цього фактору всі бізнес-сектори, за винятком Промислових Технологій, збільшили свої продажі, а в деяких випадках збільшення були досить значними», —  стверджує Ш. Азенкершбаумер. Напрям Mobility Solutions наростив номінальні 5,5% у 2016 році, перевищивши за темпами зростання світове виробництво автомобілів. З урахуванням курсових різниць зростання склало 7,0%. За попередніми даними продажі склали 44,0 млрд євро у 2016 році. На ринку систем вприскування бензину Bosch встановив новий рекорд з продажем 250 мільйонів форсунок високого тиску. Компанія мала особливий успіх із системами допомоги водію та інформаційно-розважальними системами. У 2016 році бізнес-сектор Споживчих Товарів збільшив прибуток на 2,8% — до 17,7 мільярда євро. З урахуванням курсових різниць зростання склало 6,2%. Підрозділи Електроінструментів та BSH Побутова Техніка знову представили численні «підключені» продукти у 2016 році. Продажі у бізнес-секторі Енергетики та Технологій Будівництва зросли на 0,8% у 2016 році (3,2% з урахуванням курсових різниць), до 5,2 млрд євро. Такі підрозділи, як Термотехніка, Системи Безпеки та Рішення Бош у сфері послуг, показують все більші обсяги продажів завдяки «підключеним» рішенням, наприклад, смарт-системи опалення, відео-технології, а також такі послуги, як аварійна служба eCall та консьєрж-сервіс. Попередні дані бізнес-сектору Промислових Технологій показують щорічне падіння продажів у 5,1% до 6,3 млрд євро. З урахуванням курсових різниць падіння становить 4,5%. Насамперед, події на ринках Китаю, Росії та Бразилії продовжують створювати труднощі для відділу Силових Агрегатів та Систем Управління. У 2016 році у секторі Пакувальних Технологій продажі залишилися приблизно на тому ж рівні, що й у попередньому році.

    Ефективність бізнесу у 2016 році по регіонах
    Попередні дані по Європі свідчать про позитивний розвиток бізнесу групи Bosch у 2016 році. У цьому регіоні постачальник технологій та послуг збільшив обсяги продажів на 3,4% (4,8% з урахуванням курсових різниць) до 38,6 млрд євро. Продажі у Північній Америці залишилися приблизно на рівні попереднього року та склали 12,4 млрд євро. Падіння продажів склало 2,0%, або з урахуванням курсових різниць 1,8%.
    У Південній Америці група компаній Bosch збільшила свої продажі на 2,1%  з урахуванням курсових різниць. У номінальному вираженні обсяг продажів знизився на 5,7% до 1,3 мільярда євро. У Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, включаючи Африку, компанія Bosch показала зростання продажів на 12% з урахуванням курсових різниць. У номінальному вираженні обсяг продажів виріс на 8,1% до 20,8 мільярдів євро.

    Збільшення штату співробітників в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, Центральній і Східній Європі та Німеччині
    По всьому світу в групі компаній Bosch станом на 31 грудня 2016 року працюють близько 390 000 співробітників. Чисельність персоналу збільшилась приблизно на 15 000 у 2016 році. Найбільше нових співробітників було прийнято на роботу, насамперед, в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, Центральній та Східній Європі. У Німеччині чисельність персоналу зросла на 2 100 співробітників.

    Прогноз на 2017 рік – помірне зростання на тлі збільшенні коливань ринку
    На 2017 рік Bosch прогнозує помірне зростання світової економіки на 2,3%. Компанія-постачальник технологій і послуг вбачає ризики для економіки, перш за все, в політичних подіях у США та Європі. У 2017 році компанія Bosch націлена на подальше зростання і темпи росту, що є швидшими за відповідні ринки. Компанія хоче й надалі підвищувати конкурентоспроможність та прибутковість всіх своїх підрозділів.

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.