Результати завершення роботи місії Фонду в Україні знову виявили потребу якнайшвидшого реформування вітчизняної економіки. Важливою умовою є дотримання балансу національних інтересів і наших партнерських зобов’язань в переговорах з чергового траншу. Хоча останній є ковтком свіжого повітря для економіки – насамперед запасом часу для активних дій щодо виведення її на пряму сталого розвитку, але аж ніяк не самоціллю, переконані в УСПП.
Такі обставини повинні стати кращим стимулом для проведення реформ – для реального розвитку держави, враховуючи не лише рекомендації міжнародних кредиторів, але й вітчизняні реалії. Співпрацю ж МВФ слід розвивати, адже це позитивний сигнал для інвесторів, міжнародних партнерів.
«Цей прогноз потрібно переводити в прагматичну площину та реалізовувати власний потенціал. Транші, кредити – це лише інструменти для виведення економіки на траєкторію розвитку: підвищення платоспроможності населення, пожвавлення ділового клімату, виробництво наукоємних товарів тощо. Для цього потрібні продумані програмні кроки на національному рівні. Знову ж нагадую, що транш Фонду не йде в реальний сектор економіки: це своєрідна гарантія інвесторам щодо наявності у країни економічного потенціалу», – зазначив президент УСПП Анатолій Кінах.
Він пропонує залучити до переговорів із Фондом представників реального сектору економіки – бізнесу, ділових організацій. В такому випадку всі спірні моменти, на які не погоджується МВФ, або ж часові терміни можуть бути узгоджені без уступки країною своїх національних інтересів.
«Ділова спільнота має план стратегічного розвитку країни, лобіює ініціативи розвитку самозайнятості, створення нових робочих місць – тобто, виступає активним учасником економічних перетворень. Її думка, переконаний, буде почута міжнародними партнерами», – підкреслив А.Кінах.
В союзі та Антикризовій раді громадських організацій переконані: Україні, щоб отримати хороші результати, а не 1% зростання ВВП на фоні його безпрецедентного падіння в минулі роки, необхідні цілком конкретні кроки. Серед них – недопущення деіндустріалізації, стимулювання внутрішніх замовлень, вироблення стратегії експортної експансії, активна підтримка малого і середнього підприємництва тощо. Всі ці ініціативи мають бути об’єднані однією, цілком зрозумілою, із визначеними термінами економічною стратегією.
«Співпраця і МВФ нам потрібна, щоб мати паузу на конкретні перетворення. Ціллю має бути не отримання кредиту, а вихід на шлях сталого зростання ВВП та платоспроможності населення, а відтак і якнайскорішого розрахунку із зовнішніми боргами», – резюмував президент УСПП.
|
Новости рубрики:
Як вибрати камери відеоспостереження для магазину
During the two years since the resumption of small privatization, the State Property Fund has implemented 839 successful online auctions NBU poszerza możliwości dla banków: nowe obligacje na pokrycie rezerw Мінфін України впроваджує нову методологію оцінки податкових пільг Сервисная служба «Your Service» — профессиональный ремонт для вашего дома ЄБРР знизив прогноз зростання ВВП України через атаки Росії на енергетичні об'єкти Finanzminister versichert: Im Jahr 2025 sind keine Unterbrechungen bei den Sozialleistungen zu erwarten Якість та доступність металопластикових вікон від компанії «Аліас-Одеса» |