• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Тестова версія бази дисертацій для боротьби з плагіатом з'явиться у вересні
  Опубликовано: 2016-07-26 17:45:06

  Тестова версія єдиного в Україні сховища академічних тестів буде запущена до вересня 2016 року.
  Про це заявила перший заступник міністра освіти Інна Совсун під час прес-конференції, повідомляє Інтерфакс-Україна.

  "Ми розраховуємо, що до початку вересня зможемо напрацювати тестову версію репозитарію та починати завантажувати туди дисертації, які зараз доступні онлайн.

  Це основне завдання – запустити тестову версію протягом місяця-двох. А далі база буде наповнюватися, і механізми пошуку в ній буду вдосконалюватися", – сказала Совсун.

  Заступниця міністра зазначила, що дотепер в Україні не існувало єдиної національної бази текстів, з якими можна порівнювати наукові роботи для недопущення плагіату.

  У першу чергу в репозитарій завантажать дисертації захищені починаючи з 2014 року.

  Дисертації, які захищалися раніше, будуть у закритій частині сховища. З ними також можна проводити порівняння на наявність плагіату.
  Крім того, за словами заступниці міністра освіти, в базі будуть статті з наукових журналів, а в перспективі – і студентські наукові роботи.

  "Завдяки партнерству з Micfosoft Україна вартість розробки програмного забезпечення сховища складе 180 000 гривень.

  Після цього ми протягом якогось періоду будемо платити за доопрацювання і використання бази 20 000 гривень на місяць, але університети і наукові установи використовуватимуть репозитарій безкоштовно", – повідомила Совсун.

  У п'ятницю, 22 липня, Кабмін схвалив створення національного сховища академічних текстів для боротьби з плагіатом.

  "Створення репозитарію дозволить автоматизувати пошук плагіату", – сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич на засіданні уряду.

  Як раніше писала "Українська правда. Життя", докторська робота Катерини Кириленко "Теоретичні і методичні основи формування інноваційної культури майбутніх культурологів у вищому навчальному закладі" містить цитування без посилань на авторів робіт, а також псевдонаукові твердження.

  Як зазначила у авторській колонці професорка і доктор філософських наук Тетяна Пархоменко, "близько третини із 396 сторінок не мають посилань на використані джерела. Вони складаються з текстів, що належать іншим авторам, посилання на яких відсутні або є сфальсифікованими".


  Дисертації, які захищалися раніше, будуть у закритій частині сховища. Фото kursoviks.com.ua
  Так само без посилань на авторів Катерина Кириленко використала тексти інших науковців для написання підручника "Культура і наука".

  У відповідь на наведені у тексті Тетяни Пархоменко факти, Катерина Кириленко заявила, що її робота не містить плагіату ані в юридичному, ані в моральному вимірах.

  І заявила, що стаття є "частиною брудної політичної кампанії, яка понад рік ведеться проти мого чоловіка – В’ячеслава Кириленка".

  Як зазначив доктор фізико-математичних наук, завідувач лабораторією відділу нелінійної фізики конденсованого стану Інституту теоретичної фізики ім. М.Боголюбова НАН України Сергій Шарапов, від НАН теж надіслано відповідний запит до Міносвіти.

   

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.