• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Експерт ​пояснив, чому Україна може недоотримати до кінця цього року $ 4 млрд допомоги МВФ

    Опубликовано: 2015-10-27 13:40:20

    Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики зареєстрував проект закону №3357 про внесення змін до Податкового кодексу щодо податкової лібералізації. Відмінний варіант податкової реформи має Мінфін. Як коментує заступник керівника «Публічного аудиту» Андрій Вігірінський, сам факт наявності двох законопроектів ставить під загрозу можливість отримання до кінця цього року близько $ 4 млрд фінансової допомоги від МВФ.

    «Позиція Фонду щодо податкової реформи справедлива: скорочення доходів бюджету за рахунок зменшення ставок оподаткування має супроводжуватися скороченням бюджетних витрат – це логічно і розумно. Адже завжди діє просте правило просте: заробляєте менше, то й витрачайте також менше. Тому основним каменем спотикання є питання зменшення видатків, і український Уряд не готовий запропонувати варіант вирішення цієї проблеми. При цьому міністр фінансів просить подвоїти розмір фінпідтримки з $ 7,5 млрд до $ 15 млрд. Проте логіка представників Фонду проста: якщо немає реформ, то немає фінансування; якщо немає фінансування, забудьте про зростання міжнародних резервів та фінансування бюджетних видатків», – пояснює Вігірінський.

    Він додає, що зараз в Україні спостерігається повний хаос у питаннях погодженої діяльності профільних фінансових інституцій. «Ми не дотягуємо по структурних маяках, що прописані в Угоді з МВФ: немає приватизації, немає пенсійної, соціальної реформ. Не прийнятий новий Податковий кодекс, за яким не розроблений Бюджет-2016. Представникам МВФ взагалі доводиться вдаватися до шантажу, щоб примусити українських політиків працювати в напрямі реформування країни. Як відомо, до підготовленого парламентарями законопроекту досить скептично поставився постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше, а отже, якщо з українського боку не буде жодних зрушень у цьому напрямі, Фонд може заморозити фінансову підтримку для України», – говорить фахівець.

    Стан української економіки, – як пояснює аналітик, – на сьогодні досить складний. «Курс гривні знижується вже далеко не під впливом мілітарних факторів, а в силу виснаження економіки та бездіяльності чиновників і політиків. На сьогодні українська сторона не дотримується виконання програми підтримки МВФ, що ставить під загрозу припинення фінансування не тільки МВФ, а й Світовим банком, ЄБРР. І на фоні всього цього ми фактично не маємо підтримки у питанні виплати боргу Росії в грудні цього року», – реюмує він.

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.