Представники Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) взяли участь у парламентських слуханнях на тему: «Про шляхи стабілізації банківської системи України», що відбулися 18 лютого 2015 року. Під час слухань всі учасники відмічали, що одним із ключових завдань, яке необхідно вирішити для стабілізації є відновлення довіри громадян до банківської системи країни, що дозволить повернути ресурси «внутрішніх інвесторів», необхідні для розвитку економіки. Досягти цього можливо лише завдяки тісній взаємодії державних інститутів з представниками ринку та громадськості.
Заступник директора-розпорядника А.Я. Оленчик у своєму виступі під час слухань запевнив присутніх, що Фонд спроможний виконати всі зобов’язання перед вкладниками неплатоспроможних банків.На сьогоднішній день у портфелі Фонду є 15,8 млд. грн. в ОВДП, а також ліквідний резерв на рахунках НБУ у розмірі майже 1,3 млд. грн. Крім цього, Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» передбачено фінансування Фонду шляхом надання кредиту у вигляді ОВДП в обмін на вексель на рівні 20,0 млрд. грн.
Він також повідомив, що Фонд ініціює зміни законодавства, які дозволять максимізувати відшкодування збитків неплатоспроможних банківза рахунок їх власників та посадових осіб, адже несправедливо перекладати витрати на виведення неплатоспроможних банків з ринку на плечі здорової частини банківської системи та звичайних платників податків.
|
Новости рубрики:
Die Nationalbank hat die Meldepflichten bei Verstößen aktualisiert: Was sich für Prüfer ändert
Das Winterprogramm ist Support: Partnerbanken helfen Ihnen, 1.000 Griwna zu bekommen Bewahren Banken Kundengeheimnisse? Nur 4 % der Ukrainer sind sich dessen sicher Financing energy restoration: Ukrainian banks invested 8.3 billion hryvnia Les dépôts de hryvnia en Ukraine ont augmenté de plus de 100 milliards : résultats de la NBU Der Bankensektor der Ukraine reduziert das Volumen notleidender Kredite Instant interbank payments may be introduced in Ukraine НБУ у 2025 році відновить стандартну процедуру оцінки стійкості банків |