• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Фонд гарантування перерахував майже 800 млн грн кредиторам банків-банкрутів у квітні

    Опубликовано: 2025-05-23 14:00:25

    У квітні 2025 року банки, що перебувають у процесі ліквідації під управлінням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), спрямували на погашення боргів перед кредиторами 795 мільйонів гривень. Ці кошти були виплачені за рахунок реалізації активів фінансових установ, які більше не ведуть банківську діяльність.

    Найбільший внесок у цю суму зробив АТ «МР Банк» (раніше — Сбербанк), який перерахував 750 мільйонів гривень державному підприємству «Національний фонд інвестицій України». Це підприємство входить до так званої 9-ї черги кредиторів — тієї, в якій нині Україна виступає кредитором після націоналізації банків з російським капіталом.

    Загалом, з початку 2025 року ліквідовані банки вже спрямували майже 1,5 мільярда гривень на виконання зобов’язань перед кредиторами. Такі виплати стали можливими завдяки надходженням від продажу активів, стягнення боргів, доходів від оренди майна та прибутків від операцій з цінними паперами.

    Нагадаємо, що у травні 2022 року, згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України, було оновлено кредиторські реєстри банків із російським походженням — зокрема Промінвестбанку та МР Банку. Внаслідок цього Україна стала не лише акціонером, а й одним із кредиторів цих фінустанов.

    Окрім коштів 9-ї черги, у квітні ФГВФО також перерахував понад 26 мільйонів гривень кредиторам 3-ї черги, значна частина яких покриває витрати самого Фонду на компенсацію вкладникам. Ще понад 17 мільйонів гривень отримали кредитори 7-ї черги, серед яких є представники бізнесу. Інші виплати були спрямовані на задоволення вимог кредиторів інших рівнів.

    Станом на 1 травня 2025 року загальний обсяг виплат кредиторам банків, які перебувають у ліквідації, перевищив 73,2 мільярда гривень. З цієї суми близько 18 мільярдів гривень було спрямовано на виплати забезпеченим кредиторам, включаючи 16,4 мільярда гривень, перерахованих Національному банку України. Частина цих коштів надійшла від реалізації майна, що перебувало в заставі або належало поручителям.

    У ФГВФО зазначають, що стабільне погашення зобов’язань перед кредиторами можливе завдяки ефективному управлінню активами банків, що виводяться з ринку. Це не лише сприяє поверненню коштів державі, але й підвищує довіру до процесу банківської санації в Україні.

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.