Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд гарантування) розпочав процедуру виведення ПАТ «ВіЕйБі Банк» з ринку та здійснення в ньому тимчасової адміністрації 21 листопада 2014 року. На сьогодні уповноваженою особою на тимчасову адміністрацію закінчено аналіз електронної бази даних про вкладників та перевірку відповідності копіям документів вкладників із справ з оформлення рахунків. В ході аналізу було виявлено велику кількість помилок, що потребувало додаткового уточнення, при цьому опрацювання частини записів про вкладників ускладнювалося реєстрацією їх місця проживання в зоні АТО і АР Крим.
До кінця січня 2015 року на основі опрацьованої інформації про вкладників Фондом гарантування буде надано неплатоспроможному банку ПАТ «ВіЕйБі Банк» цільову позику. За рахунок такої позики буде забезпечено виплати вкладникам за договорами банківського вкладу, строк дії яких закінчився, та за договорами банківського рахунку. Очікується, що виплати вкладникам ПАТ «ВіЕйБі Банк» за рахунок цільової позики від Фонду гарантування розпочнуться на початку лютого 2015 року. Про точну дату та порядок виплат буде повідомлено додатково на офіційному сайті Фонду — www.fg.gov.ua, на сайті ПАТ «ВіЕйБі Банк» — www.vab.ua/ukr та у відділеннях даного банку.
Водночас з метою виведення неплатоспроможного банку з ринку найменш витратним способом, Фондом гарантування було проведено пошук потенційних інвесторів. Від потенційних інвесторів було отримано заявки на такий спосіб виведення ПАТ «ВіЕйБі Банк» з ринку, як відчуження всіх або частини активів і зобов’язань неплатоспроможного банку на користь приймаючого банку. В даний момент Фонд гарантування закінчив кваліфікаційний відбір інвесторів і очікує від них пропозиції з конкретними умовами відчуження активів і зобов’язань неплатоспроможного банку. Порядок виплат вкладникам ПАТ «ВіЕйБі Банк», чиї договори закінчуються після завершення тимчасової адміністрації буде визначено після обробки пропозиції і затвердження Фондом гарантування способу виведення банку з ринку.
|
Новости рубрики:
Improving the valuation of insolvent banks’ assets in Ukraine: a new stage of cooperation between the State Property Fund of Ukraine and the Deposit Guarantee Fund
На початок 2025 року банківська система України успішно завершила другий етап адаптації до нових вимог ЄС NBU schlägt Änderungen im Management von Problemaktiva in Banken vor: neue Anforderungen und Ansätze In 2024, Ukrainian banks actively financed energy infrastructure restoration projects Скорочення банківських відділень в Україні: Динаміка за 2024 рік NBU zdementowało pogłoski o blokowaniu kart w celu częstych wypłat gotówki Національний банк України отримав нові повноваження у сфері валютного регулювання Le programme 5-7-9% a permis une augmentation significative du PIB en 2024 |