Київською міжрайонною екологічною прокуратурою за результатами вжитих спільно з контролюючими та правоохоронними органами заходів виявлено численні факти порушень правил використання об’єктів тваринного світу під час нерестової заборони, у т.ч. на підприємствах ринкової мережі та містах несанкціонованої торгівлі в м. Києві та Київській області.
Загалом в період весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів в межах Київського та Канівського водосховищ р. Дніпро викрито понад 700 порушень правил рибальства. Браконьєри завдали рибному господарству України збитків на суму понад 100 тис грн.
У порушників вилучено близько 1тонни річкової риби і раків, та 350 заборонених знарядь лову.
За вказаний період Київською міжрайонною екологічною прокуратурою до ЄРДР внесено відомості по 5 фактам незаконного заволодіння поверхневим шаром земель водного фонду (ст. 239-2 КК України) та за фактом видачі службовими особами рибодобувного підприємства завідомо неправдивих офіційних документів та внесення до них неправдивих відомостей (ч. 1 ст. 366 КК України). У 7 кримінальних провадженнях щодо незаконного зайняття рибним добувним промислом розпочато досудове розслідування (ст. 249 КК України).
Оцінку контролюючим органам надано шляхом внесення подання до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи з вимогою усунення виявлених порушень та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності.
Прес-служба Київської міжрайонної екологічної прокуратури
e-news.com.ua