• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • В интернет выложили журнал украинской «бандеровской» молодежи
  Опубликовано: 2014-05-30 10:29:24

  120 номерів унікального українського молодіжного часопису XX-го століття «Молоде Життя» оприлюднили в Електронному архіві визвольного руху avr org ua. На яких ідеях виховували покоління Бандери і Шухевича — можна буде переглянути на сторінках журналу онлайн.

  Як розповів упорядник колекції, пластун Юрій Юзич, журнал містить багато інформації по життя і діяльність пластової організації, офіційні повідомлення пластового проводу. «Часопис просував ідеї патріотизму і героїзму, прививав українській молоді любов до України. Він містив також поезію і художню літературу. Свої статті і замітки в часописі публікували Степан Охримович, Богдан Кравців і Володимир Янів. Саме у "Молодому житті" розкрився літературний талант племінника Лесі Українки — Юрія Косача, який друкувався під своїм пластовим псевдонімом "Орлине перо"», — розповів Юрій Юзич.

  За словами дослідника, часопис «Молоде Життя» протягом 1921-1930-х років друкувався у Львові під польською окупацією, пізніше видали кілька номерів на еміграції в Празі. З 1933 року вихід журналу припинився і відновився у 1946 році у Німеччині, а згодом у США.

  «Цей журнал читали і на ньому виростала ціла генерація пластової молоді, яку тепер знаємо як покоління Бандери і Шухевича. Упевнений, що електронна версія часопису допоможе краще зрозуміти характер молодих учасників визвольного руху», — зазначає Юрій Юзич.

  Видання за 1921-1933 скопіював Святослав Мудрик у Львівській національній науковій бібліотеці імені В. Стефаника; видання за 1946-1959 роки відсканувала пластунка Світлана Трач у бібліотеці станиці Тернопіль Пласту.

  Колекція доступна за посиланням: http:// avr org ua/index.php/ROZDILY_RES?idUpCat=550

  Нагадаємо, що відкритий у березні 2013 року Електронний архів визвольного руху avr org ua є спільним проектом Центру досліджень визвольного руху, Львівського національного університету імені Івана Франка та Національного музею «Тюрма на Лонцького». Сьогодні в Е-архіві доступні копії 14825 документів. Місія проекту — робити минуле доступним.

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.