Міністерство економіки Німеччини ухвалило важливе рішення, яке значно посилює енергетичну політику країни. Відтепер державні імпортні термінали повинні відмовлятися від прийому танкерів із зрідженим природним газом (ЗПГ) з Росії. Це рішення було підтверджено у звіті Financial Times.
Міністерство економіки надіслало директиву компанії Deutsche Energy Terminal, вимагаючи відмови від прийому будь-яких поставок російського ЗПГ. Відомство пояснило своє рішення необхідністю захисту "суспільних інтересів, що переважають". У зв'язку з цим оператору було рекомендовано припинити прийом російського ЗПГ "до подальшого повідомлення". Цей крок підкреслює стратегічний намір Німеччини забезпечити свою енергетичну незалежність від Росії.
До початку повномасштабної агресії Росії проти України у 2022 році Німеччина була найбільшим імпортером російського газу в Європі. Однак після скорочення поставок газу трубопроводами з Росії уряд канцлера Олафа Шольца значно прискорив процес пошуку альтернативних джерел енергії. Німеччина розпочала будівництво низки терміналів для імпорту ЗПГ морем, що дозволило диверсифікувати постачання енергоресурсів.
Міністерство економіки Німеччини також зазначило, що дозволити імпорт російського ЗПГ через ці термінали означало б суперечити основній меті їхнього створення — забезпеченню незалежності від російського газу. Відтак нова директива уряду гарантує, що Німеччина не буде використовувати цей ресурс у своїй енергетичній мережі.
Попри те, що США та Велика Британія вже запровадили повну заборону на російський ЗПГ, Європейський Союз продовжує імпортувати цей вид пального. За даними, близько 20% всіх поставок ЗПГ в Європу надходить саме з Росії. Проте більшість з цього обсягу направляється до Франції, Іспанії та Бельгії, де існують довгострокові контракти, виконати які компанії можуть лише в разі повної заборони.
Однією з компаній, яка працює з російським ЗПГ, є німецька державна енергетична компанія Sefe. Вона має довгостроковий контракт на постачання ЗПГ з російського заводу в Ямалі, проте більшість цього газу спрямовується на імпортний термінал у Франції, де ЗПГ перетворюється на газоподібний стан і потім доставляється до європейської газопровідної системи. З жовтня 2022 року Німеччина почала отримувати газопровідний газ з Франції, що стало ще одним кроком до диверсифікації постачань і зменшення залежності від Росії.
Заборона на імпорт російського ЗПГ відображає не лише геополітичні зміни, а й важливі кроки до енергетичної безпеки та зниження впливу Росії на енергетичні ринки Європи.
e-news.com.ua