• Головна / Main Page
 • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Важливий шаг: Відкриття офісу Реєстру збитків в Україні

  Опубликовано: 2024-03-26 14:00:57

  22 березня у Києві стартував Офіс Реєстру збитків, спричинених агресією Російської Федерації проти України. Перші заявки будуть прийматися щодо руйнування житлових об'єктів. Про це повідомила пресслужба Офісу Президента України після зустрічі Володимира Зеленського з представниками Ради Європи.

  "Дякую за значний прогрес на шляху до запуску Реєстру збитків. Важливо, що вже незабаром українці зможуть подавати заяви безпосередньо в Києві", - наголосив Зеленський.

  У рамках розмови також обговорили питання створення спеціального трибуналу для притягнення винних у злочинах агресії проти України. Офіс очікує до 600 тисяч заявок в першій хвилі, а загалом їх кількість може сягнути 8 мільйонів.

  "Слід пам'ятати, що Реєстр збитків - це лише перший крок. Ми продовжуємо активну роботу над створенням механізму компенсації, який буде розглядати заяви та приймати рішення про відшкодування", - зазначив Маркіян Ключковський, виконавчий директор Реєстру.

  Ключковський також підкреслив, що Реєстр збирає юридичні докази порушень Росією, що слугуватимуть основою для вимоги репарацій від РФ.

  "Створення Реєстру - це перший крок до відновлення, але справжнє відшкодування збитків є нашою метою", - додав він.

  Процес подання заяв на відшкодування буде спрощено завдяки порталу "Дія" та ЦНАПам. На кінець 2023 року для відновлення України потрібно було 486 мільярдів доларів, але справжня сума може бути набагато більшою, з урахуванням щоденних руйнувань.

  e-news.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.