На сьогоднішній момент для оздоблення будівель і фасадів використовуються різноманітні матеріали. Найбільш популярний тип – це облицювальна цегла, яка є класикою уже досить давно. Вона має декоративний вигляд, тому зазвичай застосовується для зовнішніх робіт при будівництві будинків і котеджів.
Характерні особливості лицьової цегли
Цегла облицювальна має ряд переваг, а саме:
- стійка до перепадів температури та морозів;
- майже не вбирає вологу, тому не руйнується;
- має звукоізоляцію та оптимальний мікроклімат;
- теплоізоляція: взимку тепло, а влітку прохолодно;
- очищення від бруду без труднощів;
- вогнестійка, здатна витримувати високі температури;
- не проникають шкідливі речовини.
Вибираючи цеглу, важливо знати, з чого вона складається, з яких компонентів. Виробники використовують три головні складники: цемент, барвник, вапняк. У результаті отримується міцний виріб, який добре виглядає на облицюванні будинку, котеджу або дачі. Геометрична лицьова цегла схожа на паралелепіпед, тому вона ідентична до будівельного аналогу.
Як укладати облицювальну цеглу?
При укладанні лицьової цегли потрібно пам’ятати про обережність. Кладка повинна бути рівною, а шви – тонкими. На першому етапі готується основа, очищається від сміття. Якщо є будь-які нерівності, то можна видалити їх цементним розчином. Наступний етап – це готується розчин із цементу та піску. Не розмішуйте відразу багато, бо суміш швидко застигає. Для початку викладають кути, далі вже створюється облицювання стін. Лицьову кладку кріплять до основи анкерами чи дюбелями з в’язальним дротом.
При кладці застосовують кольоровий розчин, тому, якщо потрапив на цеглину, то відразу ж необхідно витерти. Потім доглядати буде легко та просто, бо без труднощів очищається від будь-яких забруднень та пилу.
За бажанням можна створювати малюнки, візерунки з цегли, а у кінці ж пофарбувати. Спершу очищається поверхня та покривається шаром ґрунтовки. А коли висохне, то нанести фарбу або фасадну, або інтер’єрну.
Тож лицьова цегла використовується у декоративному вигляді та має різноманітні кольори. Для того щоб не було різних відтінків цегли, потрібно замовляти партію з невеликим запасом, щоб потім не докуповувати ще. Облицювальна цегла обирається у співвідношенні до кольорового оформлення покрівлі, вікон та дверей, а ще інших зовнішніх елементів споруди, щоб виглядало красиво, привабливо та естетично.
e-news.com.ua