Населення Китаю почало скорочуватися у 2022 році вперше за шість десятиліть, що стало останньою віхою у посиленні демографічної кризи для другої за величиною економіки світу. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на дані Національного статистичного бюро КНР.
Згідно з цими даними, наприкінці минулого року в країні проживало 1,41 мільярда людей, що на 850 000 осіб менше, ніж наприкінці 2021 року. Це перше падіння з 1961 року, останнього року Великого голоду за колишнього лідера Мао Цзедуна.
Близько 9,56 млн дітей народилися у 2022 році порівняно з 10,62 млн роком раніше, що є найнижчим показником з 1950 року, попри зусилля уряду щодо заохочення народжуваності.
Рівень народжуваності в Китаї, або кількість новонароджених на 1000 осіб, торік знизився до 6,77 найнижчого рівня принаймні з 1978 року.
Загалом померло 10,41 мільйона людей, що трохи більше, ніж приблизно 10 мільйонів смертей, зареєстрованих останніми роками. Минулого місяця у Китаї стався сплеск смертності від Covid після того, як на початку грудня у країні різко відмовились від абсолютної нетерпимості до вірусу.
За словами Канга І, голови Національного статистичного бюро КНР, основною причиною скорочення населення стало скорочення кількості новонароджених.
"Здебільшого це результат зниження бажання людей мати дітей, відмови від шлюбу та вагітності, а також скорочення кількості жінок дітородного віку", – сказав Кан.
За його словами, падіння — хоч і початок нової тенденції — не є приводом для занепокоєння. Він додав, що пропозиція робочої сили в країні, як і раніше, перевищує попит.
Скорочення населення відбулося набагато швидше, ніж очікувалося раніше, і може загальмувати економічне зростання, знизивши попит на такі товари, як нові будинки. Через спад китайська економіка може зіштовхнутися з труднощами у конкуренції з американською. Цього року Китай може поступитися статусом найгустонаселенішої країни світу Індії, пише Bloomberg.
Вадим Ребрина
e-news.com.ua