АТ «Миколаївобленерго» у минулому місяці повернуло електроживлення у 72 820 осель на території Миколаївської області, що були знеструмлені внаслідок бойових дій. Це більше 15% від загальної кількості таких відновлень, що були проведені операторами системи розподілу по всій Україні у липні. Проте виконувати роботи на пошкоджених агресором лініях електропередачі та трансформаторних підстанціях миколаївським енергетикам все складніше, в тому числі і через нестачу матеріалів та обладнання. Про це повідомляє пресслужба підприємства.
З початку повномасштабної агресії внаслідок бойових дій було пошкоджено понад 210 високовольтних повітряних ліній електропередачі та 66 трансформаторних підстанцій класом напруги 10-150 кВ. Неодноразово без світла залишались цілі райони міста Миколаєва та населені пункти області. Деякі з них і досі частково або повністю залишаються знеструмленими через неможливість виїзду на місце проведення необхідних відновлювальних робіт спеціалістів АТ «Миколаївобленерго». Однак, зазвичай, ремонтні бригади Товариства оперативно, як правило на протязі лічених годин, усувають наслідки ворожих обстрілів та відновлюють розподіл електроенергії власними мережами.
Як зазначає в.о. генерального директора АТ «Миколаївобленерго» Вадим Данилків, внаслідок дефіциту матеріалів і обладнання, з кожним днем енергетикам все складніше відновлювати пошкоджені електричні мережі та забезпечувати стале та надійне електропостачання абонентів Товариства.
«Корисний відпуск електроенергії знизився майже на 50%, окремі райони області тимчасово окуповані. Отже, оплата за розподіл суттєво знизились і її не вистачає навіть на виплату заробітної плати персоналу. Коштів для закупівлі матеріалів, для ліквідації пошкоджень внаслідок бойових дій не має», - констатує Данилків.
За його словами підприємство отримує незначну частину необхідних матеріалів та обладнання в якості гуманітарної допомоги, використовуються попередньо сформовані аварійні запаси матеріалів, але цього замало для забезпечення безперебійної роботи підприємства, оперативного та належного усунення пошкоджень, нанесених ракетами та снарядами агресора.
«Наразі маємо нагальну потребу в силових трансформаторах класом напруги 150, 35 кВ, вимірювальних трансформаторах, комутаційному обладнанні, зокрема, силових вимикачах класом напруги 35 кВ. При виконанні відновлювальних робіт у дуже великих обсягах витрачається трансформаторне масло, адже навіть один уламок ворожого снаряду, що поцілює у бак трансформатора, спричиняє повне його спустошення, а це від 500 до 25000 кг трансформаторної оливи.
Дуже складна ситуація в Товаристві і зі спецтехнікою, особливо після останнього ракетного удару по базі Товариства, коли було повністю знищено 6 одиниць спецтехніки та суттєво пошкоджено 48 одиниць. Залишились без ескаватора для ремонту кабельних ліній, бригадних автомобілів та ін.
Гостро відчувається відсутність вишки висотою підйому 42 м, в багатьох випадках відсутність такого механізму унеможливлює оперативне відновлення електропостачання і тисячі домогосподарств залишаються без електропостачання і днями очікують приїзду спецтехніки із інших регіонів України.