• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Медики спростували міф про те, що в каві міститься менше кофеїну ніж в чаї
  Опубликовано: 2022-05-21 20:28:46

  Лікар розповів, скільки чашок чаю в день можна випивати без шкоди для здоров’я.

  Заведено вважати, що в чаї міститься кофеїну більше, ніж в каві. Однак це твердження застосовується тільки до сухої речовини. Чашка свіжозавареного чаю містить набагато менше кофеїну, ніж аналогічний обсяг кавового напою. Лікарі розвіяли популярний міф, а також назвали рекомендовану норму чаю в день, інформує Ukr.Media.

  У самому чайному листі кофеїну більше, ніж в зернах кави. У перерахунку на суху масу в чаї міститься від 2 до 5% кофеїну. Для порівняння: в каві його від 0,6 до 3%. Але для приготування однакових обсягів готового напою кави використовується за вагою значно більше, ніж чаю.

  В цілому, згідно з рекомендаціями лікарів, дорослій людині рекомендовано вживати в день не більше 400 міліграмів кофеїну, щоб не порушувати роботу внутрішніх органів і систем.

  Оскільки ця речовина міститься не лише в чаї, каві, а також в колах, енергетичних напоях, какао і шоколаді, медики для зручності підрахунку добового споживання кофеїну запропонували кавову одиницю (КО) -100 міліграмів кофеїну.

  Фахівці пояснили, що в одному літрі слабозаваренного чаю знаходиться приблизно одна КО. Таким чином, в добу можна вжити до чотирьох літрів даного напою. При середній міцності заварки одна КО буде міститися приблизно в півлітра напою. В цьому випадку денна норма чаю складе трохи більше двох літрів. Якщо людина любить пити міцний чай, тоді норма напою в день складе близько 1,8 літра.

  За спостереженнями, люди рідко перевищують рекомендовану норму чаю в день.

  Одним словом, чай — дуже корисний напій з оптимальним вмістом кофеїну: з ним важко передозувати, і одночасно в складі чаю ви отримаєте масу корисних антиоксидантів.

  aspekty.net

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

  01 июл, 13:45

  30 июн, 17:00

  30 июн, 16:00

  30 июн, 15:30

  30 июн, 13:30

  30 июн, 12:45

  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.