Медики спростували міф про те, що в каві міститься менше кофеїну ніж в чаї

21 май, 20:28

Лікар розповів, скільки чашок чаю в день можна випивати без шкоди для здоров’я.

Заведено вважати, що в чаї міститься кофеїну більше, ніж в каві. Однак це твердження застосовується тільки до сухої речовини. Чашка свіжозавареного чаю містить набагато менше кофеїну, ніж аналогічний обсяг кавового напою. Лікарі розвіяли популярний міф, а також назвали рекомендовану норму чаю в день, інформує Ukr.Media.

У самому чайному листі кофеїну більше, ніж в зернах кави. У перерахунку на суху масу в чаї міститься від 2 до 5% кофеїну. Для порівняння: в каві його від 0,6 до 3%. Але для приготування однакових обсягів готового напою кави використовується за вагою значно більше, ніж чаю.

В цілому, згідно з рекомендаціями лікарів, дорослій людині рекомендовано вживати в день не більше 400 міліграмів кофеїну, щоб не порушувати роботу внутрішніх органів і систем.

Оскільки ця речовина міститься не лише в чаї, каві, а також в колах, енергетичних напоях, какао і шоколаді, медики для зручності підрахунку добового споживання кофеїну запропонували кавову одиницю (КО) -100 міліграмів кофеїну.

Фахівці пояснили, що в одному літрі слабозаваренного чаю знаходиться приблизно одна КО. Таким чином, в добу можна вжити до чотирьох літрів даного напою. При середній міцності заварки одна КО буде міститися приблизно в півлітра напою. В цьому випадку денна норма чаю складе трохи більше двох літрів. Якщо людина любить пити міцний чай, тоді норма напою в день складе близько 1,8 літра.

За спостереженнями, люди рідко перевищують рекомендовану норму чаю в день.

Одним словом, чай — дуже корисний напій з оптимальним вмістом кофеїну: з ним важко передозувати, і одночасно в складі чаю ви отримаєте масу корисних антиоксидантів.

aspekty.net


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/525964.htmlЧитайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua