• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Вакцини Pfizer та Moderna загалом безпечні для людей з історією гострої алергії – вчені
  Опубликовано: 2021-10-27 13:45:59

  Американські вчені вирахували, що ін'єкція мРНК-вакцини від Pfizer-BioNTech (Comirnaty) або Moderna (Spikevax) дещо підвищує ризик алергії, але загалом ці препарати безпечні для людей з історією гострої алергії. Дослідження на цю тему опубліковане в журналі JAMA Network Open.

  Автори перевірили дані, зібрані системою VAERS під час вакцинації медиків мережі клінік у Бостоні. Деякі з них раніше мали напади тяжкої алергічної реакції на а) іншу вакцину, б) ін'єкційний препарат, в) інший алерген.

  Було включено працівників, які отримали як мінімум одну дозу мРНК-вакцин із 14 грудня 2020 року до 1 лютого 2021-го, та заповнили як мінімум одне дослідження симптомів поствакцинації протягом трьох днів після ін'єкції.

  Відстежено показники 52 998 осіб (середній вік 42 роки; 72% жінки), з них 474 особи (0,9%) повідомили про алергію високого ризику, що у них була. 97,6% отримали дві дози мРНК-вакцин.

  З'ясувалося, що наявність алергії високого ризику в анамнезі була пов'язана з дещо підвищеним ризиком алергічних реакцій після вакцинації, причому він був найвищим для кропив'янки (шкірний висип в алергіків з'являвся в 3,8 рази частіше, ніж у не алергіків) та набряку Квінке (в 4,36 рази).

  Водночас напади гострої/тяжкої алергії (анафілаксії) зазначалися в цій групі щеплених дуже рідко: лише у 0,3% медиків.

  Тобто більшість із них, включно з алергіками з історією анафілаксії, без проблем пройшли повний курс вакцинації.

  "МРНК-вакцини проти COVID-19 загалом безпечні для носіїв алергії. Сподіваємося, що зібрані нами дані допоможуть визначитися людям, які ще не отримали щеплення через побоювання алергії", – роблять висновок автори.

  Інші дослідження про анафілаксію після Pfizer та Moderna.

  Евгений Пилипенко

  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.