• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Україна везе на Венеціанський кінофестиваль три фільми. Про що вони
  Опубликовано: 2021-08-31 14:30:41

  Три стрічки представлять Україну на 78-му Венеціанському кінофестивалі фільм Валентина Васяновича "Відблиск", картина Олега Сенцова "Носоріг" і словацько-чесько-українська копродукція Петера Керекеша "Цензорка".

  Про що ці фільми, стало відомо на пресконференції за участі команд усіх трьох стрічок, пише Укрінформ.

  "Відблиск" Валентина Васяновича
  Уперше за 30 років український фільм покажуть в офіційній конкурсній програмі – а це вища ліга кінематографа, зазначив генеральний продюсер фільму "Носоріг" та співпродюсер "Цезорка" Денис Іванов.

  Всього цього року в основному конкурсі фестивалю 21 фільм.

  Васянович розповів, що поштовхом до фільму стали, зокрема, події, які відбуваються в донецькій тюрмі "Ізоляція".

  "Якось органічно історія "Ізоляції" вплелася в історію травматичного досвіду і намагання зрозуміти, що таке смерть. І ці дві теми перетворилися на історію, котру я потім зафільмував", – сказав він.

  "Носоріг" Олега Сенцова
  Картину покажуть 10 вересня в рамках кінофестивалю. Вона буде учасником конкурсу "Горизонти".

  Сенцов почав працювати над стрічкою ще у 2012 році. Але через його незаконний арешт російськими спецслужбами у 2014 році та ув’язнення зйомки зупинилися до 2019 року.

  "Цей фільм – про 1990-і, про нас, про період, який нас теж формував. Це осмислення цього періоду через історію кримінального світу, тому що головний герой – це бандит, це "поганий хлопець", хороших у цьому фільмі майже немає. За п’ять років ув’язнення я написав декілька сценаріїв, але до цієї історії не охолов, я хотів її знімати, розумів, що вона складніша, ніж здається на перший погляд. Я розумів, що це для мене сходинка для більш серйозних, складніших фільмів", – пояснив Олег Сенцов.

  "Цензорка" Петера Керекеша
  Картина також візьме участь у конкурсі "Горизонти".

  Україна доєдналася до зйомок фільму у 2018 році.

  Головну роль виконала українська актриса Марина Клімова.

  За її словами, кіно зняли на території справжньої жіночої колонії.

  Це історія про Лесю, яка вбила свого чоловіка і вагітною потрапила до тюрми.

  "Історія побудована на відносинах мами та сина впродовж трьох років в жіночій колонії і розповідає про те, що героїня робить для того, щоб син не потрапив у дитячий будинок", – розповіла Клімова.

  Вона додала, що фільм базується на реальних подіях, ця жінка на час зйомок вже була вільна і зіграла у фільмі подругу головної героїні.

  У широкий прокат усі три стрічки вийдуть у 2022 році.

  78-й Венеціанський кінофестиваль відбудеться з 1 до 11 вересня 2021 року.

  Катерина Амеліна

  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.