• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • У держбюджеті підвищився план по надходженням та з’явились нові програми видатків

    Опубликовано: 2021-07-06 10:00:44

    Наприкінці квітня депутати внесли зміни до закону про держбюджет, збільшивши як доходи, так і видатки бюджету, відповідно до цих змін, у травні Мінфін переглянув бюджетний розпис та підвищив місячний план податкових надходжень до бюджету та з’явились нові програми видатків.

    Про це повідомляє центр Аналізу публічних фінансів та публічного управління у своєму дослідженні.

    Аналітики повідомляють, що спочатку ці зміни планувались тільки щоб збільшити обсяг запозичень для новоствореної Української фінансово-житлової компанії. Але до другого читання депутати додали значну кількість норм, що призвело до збільшення також дохідної та видаткової частин бюджету.

    Надходження

    Річний план доходів збільшили на 13,5 млрд грн (+1,2%) за рахунок збільшення надходжень за загальним фондом (за спеціальним фондом змін не відбулось). У центрі назвали таке рішення логічним, оскільки з початку року відбувається перевиконання плану податковою та митною службою.

    Податкові надходження збільшено на 20 млрд грн (+2,1%) за рахунок:

    підвищення плану з податку на прибуток підприємств (+3,8%);
    внутрішнього ПДВ (+3,1%);
    імпортного ПДВ (+3,2%);
    мита (ввізне +4,0%, вивізне +28,7%).

    Водночас зменшено план надходжень від внутрішнього акцизу (на 1,3 млрд грн або 1,6%). «Це також виглядає логічним, адже з січня по березень план надходжень від цього податку недовиконувався (хоча у квітні ситуація дещо покращилась), і станом на кінець квітня недобір склав 1,9 млрд грн», — йдеться у публікації.

    Також зменшили (на -6,5 млрд, або на 4,6%) план неподаткових надходжень: зменшено плановий обсяг трансферту прибутку НБУ до бюджету з 33 млрд грн до 24,4 млрд грн.

    Видатки

    Згідно з новим планом, річні видатки за загальним фондом у 2021 році зросли на 13,5 млрд грн і за спецфондом на 1,5 млрд грн. Найбільше отримали Мінфін (+7,1 млрд грн) через появу нових програм, МОЗ (+4,5 млрд грн) у зв’язку з підвищенням планових витрат на розвиток екстреної меддопомоги та низки інших програм та Мінінфраструктури.

    Список нових бюджетних програм:

    Загальнодержавна програма на заходи з боротьби з COVID-19 (Мінфін, 3 млрд);
    Субвенція місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери (Мінфін, 4,1 млрд);
    Програма розвитку метрополітену у місті Києві (Мінрегіон, 100 млн);
    Будівництво залізнично-автомобільного мостового переходу через Дніпро у м. Києві (Мінінфраструктури, 500 тис.);
    Виконання судових рішень на користь фізичних та юросіб (Податкова, 318 млн);
    Забезпечення виконання рішень суду (Мінсоцполітики, 100 млн).

    Инф. finance.ua

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.