Кожен громадянин України, згідно з законодавством, має право на соціальний захист на випадок безробіття, зокрема, на участь в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні. Коли людина офіційно працевлаштована, вона є застрахованою – роботодавець сплачує за кожного працівника єдиний страховий внесок. Якщо працівника звільнюють, настає страховий випадок – особа має право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття.
Перебувати у статусі безробітного та отримувати допомогу по безробіттю людина може тоді, коли через відсутність роботи не має заробітку або інших доходів (зокрема, від самозайнятості або підприємництва); не отримує допомоги, компенсації або надбавки по догляду за особами, які його потребують (з інвалідністю, похилого віку); йому не призначено пенсії; не навчається на денній (очній) формі тощо.
«Невірно розцінювати виплати по безробіттю як додатковий заробіток, а не як підтримку від держави на період вимушеної відсутності роботи. Найкраща порада – будьте уважними та відповідальними, щоб обійтися без порушень законодавства та отримати гарантовані законом соціальні послуги», - зауважив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.
Служба зайнятості перевіряє обґрунтованість кожної виплати допомоги по безробіттю. Для цього проводиться обмін інформацією з Пенсійним фондом України. Якщо ж в результаті такої звірки з’ясується, що особа, яка перебувала на обліку, отримувала доходи за виконання робіт за трудовим чи цивільноправовим договором, то її чекає зняття з обліку та повернення всієї суми незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг. Якщо ж відомості про доходи особи, на підставі яких призначено матеріальне забезпечення, є недостовірними з вини роботодавця, центр зайнятості проводить перерахунок страхових виплат з дня їх призначення, а суми незаконно виплачених коштів повертаються роботодавцем.
Варто зауважити, що незаконно виплачені кошти необхідно повернути протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення від центру зайнятості. У разі відмови особи чи роботодавця повернути кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк кошти стягуються у судовому порядку.
Довідково: в результаті розслідування страхових випадків Київським міським центром зайнятості з початку 2021 року виявлено 253 порушення, з яких 208 – з вини застрахованих осіб, 15 – з вини роботодавців.
|
Новости рубрики:
Die Zahl der legal beschäftigten Ukrainer in Polen ist gestiegen: Statistik für Oktober 2024
Жінки створюють більше половини нових ФОПів в Україні Frauen in der Ukraine können mehr als 30 neue Berufe erlernen: Ein einzigartiges Projekt startet Record fines for PPOs for excise goods in Ukraine: the results of 2024 Зарплати вчителів: підвищення відклали до закінчення війни, але введена доплата Das Kabinett hat die Bedingungen für die Gewährung von Subventionen aktualisiert: neue Regeln für Kraftwerke Belebung am Arbeitsmarkt: Die bestbezahlten Stellenangebote und Trends im Oktober W 2025 roku nauczyciele otrzymają dopłaty: jak zmienią się wynagrodzenia nauczycieli |