• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Білорусь заявила про втрату 2 млрд через брудну нафту з Росії
  Опубликовано: 2020-02-25 17:00:13

  Експорт нафтопродуктів з Білорусі в 2019 році знизився більш ніж на 2 млрд доларів через введення Росією обмежень на їх вивезення та поставок брудної нафти. Про це повідомив білоруський міністр закордонних справ Володимир Макей, передає БелТА, пише УНН.

  За словами Макея, приріст експорту решти продукції склав 4,3%, проте “цього вистачило для компенсації тільки 52,8% втрат в нафтовій сфері”.

  Міністр підкреслив, що зміна умов торгівлі з боку Росії відбулася, “незважаючи на чітке виконання Білоруссю зобов’язань в рамках стратегічного партнерства з цією країною”.

  Брудна нафту з нафтопроводу “Дружба” почала надходити в квітні 2019 року в Білорусь, Польщу, Словаччину, Угорщину та в Україну. У ній було перевищено вміст хлорорганічних сполук. За версією слідства, винуватцем забруднення стала приватна компанія, яка перебувала поруч з російською частиною трубопроводу. Президент Білорусі Олександр Лукашенко оцінив збиток від забруднень нафти в “сотні мільйонів доларів”. За словами глави держави, збиток був нанесений нафтопроводу і встановленому на ньому обладнання, через що потужності заводів скоротилися. За підрахунками Міненерго, сумарний збиток від забруднення складе менше 100 млн доларів.

  У січні Москва і Мінськ погодили способи визначення компенсації за поставки неякісної нафти по трубопроводу “Дружба”.

  Раніше, Білорусь та Росія домовилися про ціни на нафту і газ.

  Олексій Супрун

  Источник: УНН

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.