• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Практику біління бордюрів та огорож в містах України вже давно потрібно відмінити – Парцхаладзе

    Опубликовано: 2019-04-02 15:40:09

    В українських населених пунктах потрібно відмінити практику, існуючу ще з радянських часів - білити вапном декоративні дерева, бордюри, огорожі, паркани та інші малі архітектурні форми під час підготовчих робіт з благоустрою та озеленення територій до весняного сезону. У цьому переконаний заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

    На його офіційній сторінці у мережі Facebook було проведено опитування громадської думки щодо доцільності білити в містах дерева та малі архітектурні форми. Так, згідно з ним, 64% опитуваних проголосували проти біління бордюрів тощо, інші 36% все ще не готові відмовитися від цієї застарілої практики.

    «На жаль, в Україні досі під благоустроєм та підготовкою міських територій до весни мають на увазі саме побілку. Тоді як ще у 2006 році Мінрегіон заборонив в населених пунктах білити вапном декоративні дерева та малі архітектурні форми. Це огорожі, паркани, стовпи, бордюри тощо. Але все одно кожного року навесні комунальники старанно розмальовують вапном дерева, бордюри та огорожі. На своїй сторінці у Facebook я провів опитування, щоб дізнатися загальну думку - чи потрібно це. За результатами опитування 2/3 опитуваних згодні з тим, що біління дерев навесні - це “совок”, радянська практика, яка вже давно застаріла і не несе ніякої користі ні для дерев, ні для естетичного вигляду наших міст. І я з ними погоджуюсь”, - написав Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook, підсумувавши результати опитування.

    На думку заступника міністра, чорно-білі дерева в 21-му столітті - дуже суперечлива естетика і сумнівна користь, а білі бордюри - відвертий несмак. Крім цього, на таке біління ще й витрачаються кошти.

    За словами Парцхаладзе, сьогодні в Україні краще використовувати закордонну практику у благоустрої територій, зокрема, досвід європейських країн. “Краще вже частіше робити розмітку на проїзній частині доріг, вирішувати проблему зі збором сміття в містах, а дерева не обов’язково фарбувати білим вапном, сьогодні існує багато альтернатив - спеціальних розчинів, які ніяк не відображаються на їх зовнішньому вигляді та вигляді наших міст”, - підкреслив він.

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.