• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • ФАО запускає конференцію по боротьбі з деградацією грунтів в Україні
  Опубликовано: 2018-05-04 14:24:47

  За фінансування Глобального екологічного фонду, ФАО та Мінприроди об’єднують зусилля для досягнення нульового рівня деградації земель.

  Більше 100 представників Уряду, обласних державних адміністрацій, наукових інститутів та міжнародних організацій беруть участь у першому засіданні Координаційної ради з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням, що розпочалося сьогодні.  Очікується, що всі учасники узгодять спільний підхід до протидії процесам деградації земель, що загрожують національній продовольчій безпеці та водопостачанню в країні.

  ФАО служить фінансовим механізмом для роботи Національної координаційної ради та технічним виконавцем проекту, що фінансується ГЕФ -  «Інтегроване управління природними ресурсами в деградованих землях лісостепу та степових зон України».

  Площа деградованих та непродуктивних орних земель в Україні перевищує 6,5 га (20% ріллі). Щороку через ерозію втрачається майже 300-600 мільйонів тонн грунту. Залежно від рівня процесів деградації врожайність може зменшитися до 50%, а втрати від нестачі продукції складають понад 20 млрд. грн. на рік. У той же час сільськогосподарський сектор України зумовлює появу 35-40 відсотків усіх деградованих земель в країні.

  Враховуючи це та після підписання Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням, Україна взяла на себе зобов'язання відновити деградовані землі та ґрунти до 2030 року і прагнути досягти нейтрального рівня деградації земель у світі.

  «В Україні нараховується понад 1,1 млн. га.  деградованих, малопродуктивних та техногенно забрудненних земель, які підлягають консервації. У свою чергу, заходи з рекультивації порушених земель здійснюються незадовільно», -  сказав Остап Семерак, Міністр екології та природних ресурсів України.

  Новий проект ФАО, представлений сьогодні, має на меті допомогти Україні досягти балансу між процесами деградації землі та її природним та штучним відновленням. Передбачено три роки для вдосконалення законодавчої та інституційної структури та практичної реалізації  методів інтегрованого управління природними ресурсами.

  Крім того, проект працюватиме над впровадженням стандартів у питаннях посадки лінійного типу захисних лісосмуг на основі характеристик грунтів та природних зон, а також над поширенням кліматоорієнтованого сільського господарства як загального підходу для ведення агровиробничої діяльності.

  Один з компонентів проекту зосереджений на відновленні стійкості виробничих грунтів, який буде реалізований з використанням демонстраційної площі 7 500 га. Демонстраційні заходи заплановані в Київській, Харківській та Миколаївській областях - територіях, що представляють різні природні та кліматичні зони. Учасниками демонстраційних заходів будуть Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки та технологій сільськогосподарського виробництва ім. Л. Погорілого, ТОВ «Агродженерейшн» та окремі територіальні громади. Проект також передбачає розширення дослідницьких територій в інших регіонах України.

  «Збереження та захист ріллі від деградації та опустелювання є національним пріоритетом в Україні та є необхідною умовою для забезпечення сталого розвитку сільськогосподарських земель та зменшення бідності в сільській місцевості", - зазначив Михайло Малков, координатор програм розвитку ФАО. "Відомо, що площа деградованих земель зросла з 70 000 до 100 000 га на рік протягом останнього десятиліття. Тому поточний проект буде підтримувати впровадження інноваційного моніторингу, інтенсивну реалізацію кліматоорієнтованого сільського господарства, тісно співпрацювати з агровиробниками, проводити навчання та інші інформаційні кампанії з питань відновлення деградованих ландшафтів».

  Завершення проекту заплановано на кінець 2021 року.

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.