12 грудня в Києві правозахисники з організації Truth Hounds презентували документальний фільм «Поміж» про українських дітей, які живуть в зоні конфлікту. Фільм відзняли в поселенні неподалік від Горлівки на Донеччині. Правозахисники наполягають, що Україні потрібно посилити роботу щодо психологічної реабілітації дітей, які проживають в зоні конфлікту. Також необхідно відводити війська від навчальних закладів, щоб не створювати додаткові умови для атак проти дітей.
«Дев’ять днів зйомок влітку були напрочуд "тихі". Але з початком осені та зими загострюються обстріли. Для дітей, що живуть впритул до лінії зіткнення - це те, до чого вони звикли на четвертий рік війни», – зазначила режисерка фільму Юлія Кочетова-Набожняк.
За даними Мінсоцполітики станом на листопад 2017 року лише у підконтрольних уряду населених пунктах на лінії зіткнення проживає понад 28 тисяч дітей. Зокрема, в Донецькій області впритул до лінії розмежування проживає 20688 дітей, у Луганській – 7693. Всі ці діти – зростаюче покоління війни, яке на слух розрізняє «шурхіт» «Градів», свист мін та гупання гаубиць. Загалом у зоні проведення АТО проживає 418 158 дітей.
«Ці діти перебувають у стані постійного стресу та тиску, вони ростуть в умовах війни і вона для них стала нормою, невід’ємною частиною життя. Вони потребують проактивної психологічної допомоги. Гарячі лінії підтримки не в змозі докорінно змінити цю ситуацію. Необхідні спеціалісти, які працюватимуть з дітьми безпосередньо на місці. Створять для них зони безпеки дитини, в яких дитинство буде дитинством, а не життям у війні. Іншим важливим питанням досі залишається проблема відведення військ та воєнних об’єктів від навчальних закладів. За роки конфлікту Україна так і не ратифікувала Safe Children Declaration щодо захисту учнів, вчителів та навчальних закладів в періоди збройних конфліктів», – наголошує координатор правозахисної організації Truth Hounds Ярополк Бриних.
Стрічка про дитинство посеред війни створена з ініціативи правозахисної організації Truth Hounds за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.
|
Новости рубрики:
IMF transfers new tranche of $400 million to Ukraine
![]() Українські електронні підписи отримають автоматичне визнання в ЄС: що це означає ![]() Neue Bußgelder für Notare: Haftung bei Verschleierung von Daten zur Vermögensveräußerung ![]() Changes to the procedure for passing and accounting for humanitarian aid: what you should know ![]() Die Ukraine plant die Einrichtung von vier interregionalen Rehabilitationszentren für Militärangehörige ![]() Ukraine to tighten control over dietary supplements and food additives: what will change ![]() Liquidation of KRAL and launch of a new gambling regulator: what will change? ![]() Deux tribunaux administratifs spécialisés seront créés en Ukraine : signature de la loi sur l'intégration européenne ![]() |
