• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • ОСТАП СЕМЕРАК: ЕКОЛОГІЧНА ПОЛІТИКА МОЖЕ БУТИ РЕАЛІЗОВАНА ЛИШЕ ЗА УМОВИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ

    Опубликовано: 2016-11-03 08:50:33

    Активна позиція України у питаннях зміни клімату та гармонізація екологічного законодавства до норм європейського права – це взаємопов’язані речі. Про це під час Конференції «Як досягти належного екологічного врядування в Україні?» сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, коментуючи останні зрушення, які відбулися на національному та місцевому рівнях і подальші кроки реформування екологічного врядування.
    «Це взаємопов’язані речі. Світ давно живе за іншими стандартами, ніж Україна. Маємо зараз історичний шанс запровадити нові правила та стандарти на заміну тих, що діяли до цього», - сказав Міністр.
    Він зазначив, що останнім часом Україна більше акцентується на важливості екологічної складової, зокрема, ратифікувавши Паризьку кліматичну угоду, яка визначатиме світову кліматичну політику на найближчі десятиліття. За словами Міністра, Україна зараз має визначити головні пріоритети та завдання щодо реалізації екологічної політики у подальшому.
    «Спільно з екологічною громадськістю маємо виробити нову Національна екологічну політику, яка б вивела питання охорони навколишнього середовища з останніх ешелонів державних пріоритетів у топ-теми державної політики. За такими принципами живуть більшість провідних країн світу. Зараз правильний час для того, щоб почати дискусії щодо завдань, які стоять перед нами у ході вироблення та реалізації єдиної екологічної політики. Вона має стати основою «зеленої» циклічної економіки і базуватися на гармонізації нашого законодавства до європейського. Ми не маємо забувати, що екологічна політика може бути реалізована лише за умови сталого розвитку», - зазначив Остап Семерак.
    Крім того він повідомив, що Мінприроди застосовує європейську практику обговорення пропозицій щодо реформування природоохоронної сфери.
    «Зокрема, ми плануємо найближчим часом  винести на розгляд Кабміну політичну концепцію реформування  Держекоінспекції та створення нової природоохоронної служби. Ми на базі Міністерства екології відпрацьовуємо європейську практику, коли пропозиція виноситься на публічне обговорення із усіма заінтересованими сторонами. Зазначу, що цикл публічних обговорень є новацією серед Міністерств. Тобто спочатку пропозиція обговорюється  з громадянським суспільством і лише потім виноситься на розгляд до органу державної влади», - зазначив Остап Семерак.
    За його словами, за такими ж процедурами проводиться розробка кількох інших проектів , зокрема, проекту реформування Державної служби геології та надр та створення Національної стратегії поводження з відходами. 

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.