• Головна / Main Page
 • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Меліхова: Земельна комісія не відмовилася від збереження парку «Інтернаціональний» попри негативні висновки юристів Київради

  Опубликовано: 2016-09-13 13:23:11

  Земельна комісія Київради відхилила правові висновки Управління правового забезпечення Київради до проекту рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки із забудовником парку «Інтернаціональний».

  Про це повідомила ініціатор проекту рішення «Про розірвання договору оренди земельної ділянки від 25.11.2005 року №75-6-00251 укладеного між Київрадою та ТОВ «БК «Травертин» на підставі рішення Київради від 19.07.2005 року №831/3406», депутат фракції «ВО «Батьківщина» у Київраді Тетяна Меліхова.

  Згідно з правовими висновками, договір оренди із забудовником може бути достроково розірваний на вимогу однієї зі сторін лише за рішенням суду, якщо інше не передбачено законом або цим договором.

  «У даному випадку це «інше» було прописано у договорі оренди і підписано забудовником, а саме: відповідно до п. 11.4 договору оренди земе льної ділянки, останній може бути розірваний в односторонньому порядку за ініціативою Орендодавця – тобто за ініціативи Київради, із звільненням Орендодавця від відповідальності, згідно з Господарським кодексом України, вразі порушення строків завершення забудови земельної ділянки, встановлених п. 8.4 Договору. Згідно з п. 11.5. договору, останній може бути розірваний у разі невиконання або неналежного виконання орендарем обов’язків визначених у пунктах 5.1 та 8.4 Договору. Простими словами, забудовник з моменту реєстрації договору так і не побудував нічого на ділянці протягом 10 років, хоча мав побудувати у строки 3 роки, чим і порушив договір», - пояснила Т. Меліхова.

  Нагадаємо, на попередньому засіданні Комісія Київради з питань землекористування підтримала ініційований Тетяною Меліховою проект рішення про розірвання договору оренди із забудовником парку «Інтернаціональний».

  «Враховуючи те, що Управління правового забезпечення дало хоч негативний, але висновок на це й проект рішення, земельна комісія сьогодні розглянула цей висновок і відхилила його, підтримавши громаду в прагненні зберегти парку від забудови, то проект може бути внесений як невідкладний на розгляд депутатів вже цього четверга на першому після канікул пленарному засіданні Київради. Маю надію Київрада буде так само одностайна в підтримці проекту, як і земельна комісія!», - висловила надію Т. Меліхова.

  Довідково: Забудувати частину парку «Інтернаціональний» було дозволено рішенням Київради від 19.07.2005 року №831/3406, яким ТОВ «БК «Травертин» було передано в оренду на 15 років земельну ділянку площею 0,41 га для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку з підземним паркінгом та вбудованими і прибудованими нежитловими приміщеннями на вул. Тулузи, 6-д у Святошинському районі м. Києва.

  Враховуючи громадський протест проти зазначеного будівництва, 2009 року Київрадою було прийнято рішення про відміну зазначеного рішення Київради. Договір оренди із забудовником був розірваний у судовому порядку - рішенням Господарського суду м. Києва від 12.12.2011, який був залишений без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 19.11.2012 року.

  Однак забудовник поновив реєстрацію договору оренди у 2013 році на підставі рішення Господарського суду міста Києва, а постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.05.2013 року було визнано протиправним та скасовано рішення Київради, яким у забудовника було забрано земельну ділянку. На жодному із цих засідань судів не були присутні представники юридичної служби Київради.

  e-news.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.