• Головна / Main Page
 • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Уповноважений звернулась до Головного військового прокурора у зв’язку з публікацією спільної доповіді Amnesty International і Human Rights Watch

  Опубликовано: 2016-09-07 08:42:08

  Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Головного військового прокурора Анатолія Матіоса з проханням повідомити про результати перевірки фактів незаконного затримання цивільних осіб, які вказані у спільній доповіді Amnesty International і Human Rights Watch, та вжиті у зв’язку з цим заходи.
  Нагадаємо, 21 липня 2016 року Amnesty International та Human Rights Watch опублікували спільну доповідь «Тебе не існує: свавільні затримання, насильницькі зникнення та тортури на Сході України». Зокрема, у доповіді наводяться випадки насильницьких зникнень на територіях, підконтрольних Уряду України, та докази незаконних і неофіційних тримань під вартою у будівлях СБУ у Харкові, Краматорську, Ізюмі та Маріуполі.
  Як повідомили ці міжнародні організації, військова прокуратура зобов’язалась провести розслідування випадків тривалого незаконного утримання цивільних осіб у неофіційних місцях тримання під вартою українською владою, які трапилися здебільшого у 2015 році та першій половині 2016 року.
  Валерія Лутковська у своєму зверненні вкотре наголосила на тому, що відповідно до міжнародного права у сфері захисту прав людини та міжнародного гуманітарного права забороняється незаконне утримання осіб під вартою, тортури та інше жорстоке поводження, що принижує гідність.
  «Згідно з міжнародними стандартами за кожною заявою про тортури та жорстоке поводження має бути проведено ефективне розслідування, й за наявності достатніх доказів винуватці мають бути притягнуті до відповідальності», – йдеться у зверненні Уповноваженого.

  e-news.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.