На цьому наголошується у запитах Представника Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксани Філіпішиної, які направлено сьогодні, 29 серпня 2016 року, голові Одеської обласної державної адміністрації та Лощинівському сільському голові. Представник Уповноваженого звернулася до зазначених посадових осіб з вимогою вжити всіх можливих заходів для врегулювання міжнаціонального конфлікту у селі Лощинівка з дотриманням принципу недискримінації.
Окрім цього, відповідний запит було направлено начальнику Головного управління Національної поліції в Одеській області з проханням забезпечити публічну безпеку та порядок на території села.
У запитах йдеться про те, що під час моніторингу дотримання принципу недискримінації в усіх сферах суспільних відносин предметом уваги Уповноваженого з прав людини стала резонансна подія – конфлікт між представниками ромської громади та іншими жителями села Лощинівка Одеської області, при вирішення якого органи місцевої влади вдались до дискримінаційних дій.
Так, згідно з повідомленнями, оприлюдненими у засобах масової інформації, 28 серпня 2016 року місцеві мешканці, отримавши інформацію про те, що двоє ромів-жителів села підозрюються у вчиненні умисного вбивства малолітньої особи, здійснили самосуд над усіма представниками ромської громади села: залякували їх, розгромили їхні будинки, намагалися самочинно виселити з території села. Замість того, аби вжити заходів для врегулювання конфлікту, Лощинівська сільська рада прийняла незаконне рішення про виселення ромів із села, яке порушує право на свободу пересування та вільний вибір місця проживання ромів, а також встановлює пряму дискримінацію за ознакою етнічного (національного) походження.
Слід зазначити, що згідно зі статтею 5 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації держави-учасниці зобов’язуються заборонити і ліквідувати расову дискримінацію в усіх її формах і забезпечити рівноправність кожної людини перед законом, без розрізнення раси, кольору шкіри, національного або етнічного походження, особливо щодо здійснення права на свободу пересування і проживання в межах держави.
Також відповідно до статті 18 Закону України «Про національні меншини в Україні» будь-яке пряме чи непряме обмеження прав і свобод громадян за національною ознакою забороняється й карається законом.
У запитах також вкотре наголошується на тому, що якісна реалізація Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 року № 701-р, постійна діяльність місцевих органів державної влади задля інтеграції ромів в українське суспільство, дозволила б запобігти, зокрема, ситуації, що склалася у селі Лощинівка.
|
Новости рубрики:
Як урізноманітнити інтимні стосунки з коханою: поради для покращення близькості
Closure of the highest mountain pass in Ukraine: car traffic will be suspended for five months Рівень довіри до СБУ досяг рекордних показників завдяки ефективним спецопераціям На чем специализируется врач неотложных состояний? Перехід на зимовий час: Україна переводить годинники на годину назад Найпопулярніші кольори нових автомобілів на українському ринку у 2024 році L'Ukraine est confrontée à une crise démographique : la part de la population de plus de 65 ans a atteint un record Forecasts regarding the return of Ukrainian refugees: up to 3.3 million may remain abroad |